Вправи для грудних м’язівВправи для грудних м'язів

Про що потрібно знати при тренуванні грудних м’язів

Підкачати груди за допомогою силових вправ зовсім нескладно. Головне — пам’ятати про техніку і частоті виконання вправ, а також про те, що потрібно залишати м’язам час на відпочинок і відновлення. Грудні м’язи найкраще піддаються тренуванню за допомогою базових вправ — жим штанги лежачи і віджимання на брусах.
Максимально розвивати комплекс м’язів плеча, грудей і трицепсів допомагає жим штанги лежачи, тому дане вправу слід включати в кожне тренування.

Спортсменам, які давно відвідують тренажерний зал, слід тренувати грудні м’язи один раз на тиждень. Початківцям бодибилдерам, оскільки у них термін відновлення коротше, можна давати грудним м’язам інтенсивну і часту навантаження.

При виконанні вправ для грудних м’язів потрібно пам’ятати про розвиток м’язів спини, оскільки вага сильно розвинених м’язів грудей сутулість їхнього власника. Пропорційна навантаження грудей і спини дозволить візуально розширити грудну клітку і убезпечить від проблем з плечима і поставою.

Для отримання якісного результату від тренувань, вправи для грудних м’язів повинні нести навантаження на верхню, внутрішню і зовнішню частину м’язів грудей. Наприклад, різні форми жимів для верхньої частини, а також тренажери для внутрішньої частини. Для того щоб внести різноманітність в тренування грудей, можна використовувати розводку на вертикальному блоці, жим гантелей на похилій лаві і розведення гантелей лежачи.

Цікаво, що при виконанні вправ для грудних м’язів включаються і м’язи живота. Відповідно, при тривалій перерві в тренуваннях втрачають об’єм не тільки м’язи грудей, але й «кубики» преса.