Вправи для хребтавправи для хребта

Міжхребцева грижа: правила лікування позвоночнікаВознікнуть грижа міжхребцевого диска може в будь-який момент. Дане захворювання — це результат процесів, які на весь організм впливають негативно і можуть тривати довгі роки. Прояв хвороби відбувається після впливу певного провокуючого фактора, який вважається своєрідною «останньою краплею». У більшості випадків, таким є неправильний підйом тяжкості, коли основне навантаження переноситься не так на ноги, а на спину.
Провокують виникнення міжхребцевої грижі дегенеративні процеси, які відбуваються безпосередньо в дисках. Розглянемо основні причини, за якими відбуваються зміни в хребті: неправильне навантаження: тут мається на увазі не тільки підняття важких речей, але і правильна постава, а також робота в зручній позі. Недотримання елементарних правил лише прискорює руйнівні процеси в хребетних дисках; відсутність помірного фізичного навантаження: не дарма основою лікування грижі є вправи для хребта, але потрібні вони і в повсякденному житті. Зв’язки і м’язи, які підтримують хребет у правильному положенні, розвиваються, завдяки регулярним тренуванням.

Крім того, за рахунок дифузії, міжхребетні диски отримують живлення і позбавляються від непотрібних речовин. Щоб забезпечити стабільність даного процесу, необхідна навантаження, яке покращує кровообіг. Створити такі умови допомагають саме регулярні тренування; зневоднення організму також робить негативний вплив на сполучні тканини, зокрема, на міжхребетні диски, які виконують ресорні функції. Повноцінне функціонування дисків можливе лише за наявності достатньої кількості рідини в організмі, яку вбирають вони з навколишніх тканин. В іншому випадку, диски почнуть всихати, що може стати прямою причиною виникнення грижі; неправильне харчування також є серйозною проблемою.

Міжхребцевих дисків і самому хребту потрібні певні речовини, які потрапляють в організм тільки з їжею. Найважливішими є магній, кальцій, калій, фосфор і т.д. При їх недоліку кісткова тканина стає слабкою і пористої, при цьому в дисках відбуваються руйнівні процеси.

Тому повноцінне і здорове харчування вкрай важливо для здоров’я спини. Приступати до виконання вправ для хребта при грижі слід тільки після того, як вдалося медикаментозним шляхом купірувати біль. Важливо при цьому дотримуватися певних правил, інакше тренування будуть приносити тільки шкоду. При виборі лікувальний вправ слід, передусім, спиратися на власні відчуття і стан здоров’я.

Справа в тому, що випинання міжхребцевого диска може відбутися в будь-якому напрямку, тому при навантаженнях ви можете відчувати дискомфорт. Відмовлятися від виконання вправ для хребта слід тільки при виникненні сильного больового синдрому в процесі тренування.