Вправи для м’язів грудейВправи для м'язів грудей

М’язи грудей — візитна картка бодібілдера

Грудні м’язи складаються з великої і малої парних грудних м’язів. Їх основними функціями є згинання і внутрішній поворот плеча. Відповідно, вправи із задіянням плечей працюватимуть на збільшення м’язової маси грудей.

Для того щоб правильно качати груди, не потрібно з’єднувати її з тренуванням трицепса. Таким чином, навантаження буде почергової, то легкою, то важкою, що краще відіб’ється на наростанні м’язової маси. Тренувати груди краще 2 рази на тиждень (для новачків) по 4-8 підходів.
В основному при тренуванні грудей бодібілдери переслідують мету збільшити м’язову масу. Тому потрібно робити упор на важкі базові вправи, які виконуються по 1-2 підходи до відмови, приблизно по 10 повторень.

Базові вправи для грудейБазові вправи для грудей включають жим лежачи, віджимання на брусах, а також віджимання від підлоги. Вони сприяють включенню в роботу декількох великих груп, у тому числі грудних м’язів. Ці вправи найкраще підходять новачкам в бодібілдингу, а також професіоналам.

У програму тренувань слід включати жим на похилій лаві, жим гантелей на горизонтальній і похилій лаві, а також розведення гантелей лежачи.

Що стосується вправ для зміцнення м’язів грудей у ​​жінок, то тут основною метою є підтримання тонусу. Оскільки жінки після 20 років щорічно втрачають близько 500 г м’язової маси, то збільшити розмір грудей за рахунок тренувань неможливо. Щоб візуально зробити груди більш об’ємною, необхідно подбати про правильну поставу.

Для цього потрібно включити в програму тренувань вправи для стабілізуючих м’язів спини, а також заняття на тренажері для тяги, які покращують поставу.

Потрібно пам’ятати, що м’язи грудей, як і інші м’язи, адаптуються до навантаження дуже швидко. Тому потрібно часто міняти програму тренувань.