Вправи для м’язів нігВправи для м'язів ніг

Тренуємо м’язи ніг — що треба пам’ятати?

Новачки в культуризмі, як правило, приділяють м’язам ніг дуже мало уваги. І в цьому на перший погляд немає нічого дивного. Непереборне бажання якомога швидше накачати верхню частину тулуба бере вгору, бо похвалитися масивними біцепсами набагато крутіше, ніж ногами.

Але вони не замислюються над тим, що така асиметрія, щонайменше, буде виглядати нерозумно. Щоб не здаватися скелею на курячих тонюсеньких ніжках, слід максимально відповідально підійти до тренувань м’язів ніг. Основні вправи для ніг пов’язані з присіданнями і становою тягою.
Саме через це багатьох лякає надмірно висока ймовірність отримання травми. Безумовно, такі побоювання не є безпідставними, щоб цього не допустити, необхідно неухильно слідувати техніці виконання вправ. Слід пам’ятати: — якісна розминка здатна поліпшити еластичність зв’язок, прискорити кровообіг, і що важливо вироблення синовіальної рідини, яка грає роль мастила для хрящової тканини; — В якості заминки доцільно виконувати вправи, спрямовані на розтягування, що дозволить м’язової тканини швидше відновитися; — Достатньо тренувати ноги 3-4 рази на місяць; — М’язи ніг вельми швидко адаптуються до навантажень, з цієї причини доцільно використовувати спеціальні методики. Найбільш ефективні вправи для ніг:

1. Підйоми на носки коштуючи — без перебільшення, краща вправа для м’язів гомілки.

2. Присідання зі штангою — базова вправа, яке оптимально підходить для набору маси і сили.

3. Випади — максимально задіюються м’язи сідниць і квадріцепси.

4. Жими ногами — задіюються аналогічні, що і при присіданнях м’язи, проте низ спини менш перевантажений.

5. Розгинання і згинання ніг в тренажері — високоефективне вправу, за допомогою якого можливо проробити всі основні групи м’язів.

6. Станова тяга на прямих ногах з гантелями або штангою. Щоб не травмувати спину необхідно особливу увагу приділити техніці виконання.