Вправи для м’язів плечейВправи для м'язів плечей

Тренуємо плечі

Тренуємо м’язи плечового поясу

Ефективними вправами, досить простими і основними, що впливають на м’язи плечового поясу вважається жим через голову і жим з грудей. Жим з грудей можна просто називати жимом стоячи, або ще простіше – жим.

• Для того щоб позбавити спину від зайвих навантажень і звести до мінімуму ризик травмувати поперек, необхідно виконувати дані вправи в сидячому положенні з опорою на практично вертикальну лаву, іншими словами, злегка відхилившись назад.

Жим через голову піддається невиправданої критиці, яка стверджує, що даний вид вправи занадто небезпечний з погляду травматизму. Але справа зовсім не в самому жимі, а в тому, хто його виконує. Атлетові, насамперед, необхідно дотримуватися запропоновані правила безпеки. Недостатня гнучкість плечових суглобів через напруження призводить до запалення м’язів-обертачів і появі мікророзривів.
Якщо ваші плечі не прийняли необхідної гнучкості, то чи не виконуйте жим через голову. Якщо все ж ви почали тренування, то стартуйте з дуже малою вагою і дотримуйтеся такої установки, поки не переконаєтеся, що можете робити жим класично правильно і без хворобливих ускладнень.

Тяга до грудей стоячи рекомендована любителям, але деякі профі виступають взагалі за скасування цієї вправи, на практиці переконавшись у високій травматичної небезпеки. Дійсно, не потрібно хоробрим, захоплюючись тягою від грудей з великою вагою, не потрібно і закидати штангу по інерції вгору («читинг»). Якщо ви продовжите порушувати перевірені часом приписи, ваші плечі першими скажуть про те, що ви йдете по слизькій доріжці. Поплатитися постійним болем – вам це треба?

Біль наздожене вас не тільки в плечах, а й вдарить по попереку. Непряма спина і розслаблене, що не напружене, стан прямо призведе до проблем з попереком, навіть якщо раніше вона вас не турбувала зовсім.

Підйоми через сторони – це вправа не включено в комплекс занять, де в роботі бере участь багато різних м’язів і відчувається корисна загальна втома. Ця вправа для запеклих атлетів, на яких витріщаються мало не всі здивовані перехожі, так що, якщо з вами на вулицях поки справа йде іншим чином, то відкладіть виконання підйомів через сторони. Але на майбутнє знайте: заняття підйому через сторони, що виконується з направленими вниз, немов воду виливаєш, пальцями, супроводжується больовими відчуттями і призводить до травм.

Культуристи страждають від цієї вправи постійно, так що навіть не зрозуміло, чому таке небезпечне вправу набуло популярності.

Розробка бічних головок дельтоподібних м’язів за допомогою базової вправи потребують верхні 7-10 см жиму через голови «локаути». Відрегулюйте тренажер Сміта, а краще силову стійку таким чином, щоб штанга лягла на опори 7-10 см нижче, ніж верхня точка амплітуди. Необхідно як слід розім’ятися, щоб здійснити плавний перехід до повних навантажень.

Але якщо ваші плечі не придбали необхідної гнучкості, то і з цією вправою поки слід почекати.