Вправи для м’язів шиїВправи для м'язів шиї

Вправи для м’язів шийного відділу хребта

Отже, продовжуємо виконувати вправи, спрямовані на запобігання хвороб спини. Продовжуємо зміцнювати м’язи.

І в цій главі ми з вами розберемо вправи для кожного відділу хребта.

Найголовніше, про що необхідно пам’ятати, виконуючи різні рухи, це про те відділі хребта, з яким ви працюєте. А решта по можливості залишати нерухомими.

Вправи можуть виконуватися сидячи по десять-п’ятнадцять разів.

Дихаємо через ніс.

Перша вправа: робимо нахили голови вперед-назад. Опускаємо голову вперед, підборіддя притискаємо до грудей і в такому положенні опускаємо голову вниз, при цьому намагаємося дістати головою до пупка. Потім повертаємося у вихідне положення.
Голову опускаємо назад до упору і намагаємося дістати потилицею хребта, потім також опускаємо голову вниз, як можна нижче. Знову повертаємося у вихідне положення.

Друга вправа: нахили голови вправо-вліво. Нахиляємо голову вправо і, не піднімаючи її вгору, починаємо робити пружинисті рухи вгору-вниз, при цьому голову ні в якому разі не повертаємо в початкове положення. Після цього такі ж рухи виконуємо на лівій стороні.

Також необхідно пам’ятати, що спочатку вправи виконуються без зусиль і лише поступово навантаження в шийних хребцях повинна збільшуватися.

Третя вправа: обертання головою. Вам необхідно уявити, що навколо вашої голови проходить вісь, і саме по цій траєкторії вам потрібно буде робити кругові рухи, як би обертати голову навколо носа. Ці рухи необхідно робити як по так і проти годинникової стрілки.

Четверта вправа: повороти голови вправо і вліво до упору. При цьому спину тримаємо прямо, спина і голова знаходяться на одній лінії. Після того, як ви повернули голову вправо, намагайтеся зробити це до упору, поверніть повільно голову вниз, намагаючись дістати свій хребет.

Потім коли ви відчує, що більше повернути голову не зможете, трохи напружтеся і пружинистими рухами постарайтеся опустити її ще якомога нижче.

П’ята вправа: кругові рухи головою. Опускаємо голову вперед. Потім акуратно і не поспішаючи перекочуємо її вправо до правого плеча, намагаючись відходом дістати до нього.

Потім перекочуємо голову назад, також намагаючись дістати свій хребет, після цього голову переміщаємо вліво, і вухом дістаємо до плеча, а потім знову повертаємося у вихідне положення. Ця вправа роблять як по так і проти годинникової стрілки.

При виконанні всіх цих вправ, намагайтеся робити все не поспішаючи, щоразу прислухайтеся до себе і стежте за диханням.