Вправи для нижнього відділу хребтаВправи для нижнього відділу хребта

Вправи для нижньої частини хребта

Цей розділ буде присвячений вправам, які призначені для нижньо-грудного відділу хребта.

• Нагинання хребта. Обидві руки стисніть в кулаки, покладіть ззаду на спину в області нирок, постарайтеся зробити так, щоб кінчики ліктів доторкнулися один одного. Хребет повинен вигнутися немов натягнутий лук.

За допомогою пружинистих рухів намагайтеся прогнутися якомога нижче. Потім виконайте повністю протилежне вправа — нагніться вперед, як би сутулячись, нахиляйте хребет до самого низу. Підборіддя має бути спрямований вниз, в область пупка.
Далі розглянемо вправи, які ви з легкістю зможете виконувати вдома самостійно.

• Нахили. Покладіть свою ліву руку на потилицю, праву притисніть до тіла. Перебуваючи в такому положенні виконуйте нахили вправо, і з кожним черговим нахилом намагайтеся нагнутися нижче.

Змініть позу і виконуйте нахили в ліву сторону.

• Обертання хребта. Роблять дану вправу сидячи. Виконуйте неспішні повороти голови і плечей до упору вправо.

Після застосуєте невелике зусилля для того щоб виконати кілька коливальних рухів назад, як ніби ви обертатися навколо осі хребта. Необхідно зробити близько 10-15 таких кругових рухів. Потім виконуйте цей же рух, тільки вже в ліву сторону.

• Скручування. Виконувати в прямому положенні. У цей час кисті рук повинні знаходитися на плечах, лікті трохи — трохи відведені назад, тулуб прямий.

Робіть повороти голови вліво і вправо. Виконуючи пружинисті рухи корпусом, прагнете до того, щоб кут нахилу був якомога більше. Повторіть теж саме, тільки вже в ліву сторону.

Нахиляється вперед. Кут нахилу близько 45 градусів. Зробіть повороти корпусу по черзі спочатку вліво потім вправо.

Нахиляємося тому. Спочатку прогніться в області хребта, а потім виконайте скручування корпусу в різні боки: то вліво, то вправо.

Завершився комплекс вправ, який був призначений для нижньо-грудного відділу хребта. Не варто забувати про те, що регулярні фізичні навантаження та вправи для попереку — це запорука гарного самопочуття.