Вправи для поперекового відділувправи для поперекового відділу

Користь лікувальних вправ при остеохондрозі поперекового отделаПрі виявленні остеохондрозу до терапії слід приступати негайно. На самому початку лікування потрібно тільки під наглядом інструктора виконувати лікувальні вправи. Фахівець допоможе вам виправити помилки і освоїти техніку. Далі гімнастикою можна займатися вдома самостійно.

Важливо щодня приділяти кілька хвилин тренувань. Лікувальні вправи для поперекового відділу моментально не діють, тому чекати негайного ефекту не варто. Наступити поліпшення може і через кілька місяців. Якщо у вас вистачить терпіння і бажання щодня наполегливо займатися, то перебіг хвороби сповільниться, будуть рідше виникати загострення, і ви себе відчуєте значно краще.
Імпровізувати під час тренування не потрібно — всі лікувальні вправи вже давно придумані фахівцями. Перш за все, вони спрямовані на зміцнення м’язового корсету, який підтримує хребет і частково знімає з нього навантаження. Як правило, вправи для поперекового відділу при остеохондрозі підбираються лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

При всій величезній кількості переваг, у лікувальної гімнастики є і свої протипоказання: при виникненні больового синдрому продовжувати заняття не рекомендується; якщо захворювання знаходиться в стадії загострення, слід припинити навантаження; при остеохондрозі можна виконувати різких рухів. Вони повинні бути повільними, плавними, однак з максимально можливою амплітудою. У лікуванні захворювань хребта не останнє місце займає плавання, яке також зміцнює ваше здоров’я. Заняття в басейні сприяють зміцненню м’язового корсета, створюючи навантаження на всі м’язи. При цьому вода майже не дає можливості робити різких рухів, що при остеохондрозі вкрай важливо.

Виконання вправ для поперекового відділу у воді дозволяє повністю розвантажити хребет, оскільки утримувати масу власного тіла не потрібно. При остеохондрозі корисною також буде щоденна ранкова зарядка, однак тут головне не перестаратися. Основним завданням є розробка міжхребцевих суглобів і поліпшення кровообігу.

Зарядка буде перешкоджати розвитку дегенеративних змін у хребті. Ідеальна схема лікування остеохондрозу складається з таких компонентів: лікувальна гімнастика; ранкова зарядка; відвідування басейну; фізіотерапія або масаж.