Вправи для преса на лавіВправи для преса на лаві

Кращий тренажер для преса — гімнастична скамьяПрі виконанні вправ, спрямованих на зміцнення абдомінальної групи, горизонтальне положення дозволяє концентрувати увагу на прямих м’язах живота. При цьому максимальне навантаження, все-таки, доводиться на чотириглаву стегнову м’яз. Найбільш ефективно прес опрацьовується на похилій лаві. В чому секрет? Під час занять на спортивній лавці набагато швидше розщеплюється жирова тканина в черевній області.
Вправи для преса на лаві виконуються з урахуванням певних правил: абдомінальні м’язи повинні бути весь час в напрузі; шию слід тримати рівно; всі рухи виконуються плавно і повільно, особливо, якщо в ході тренування ви використовуєте додаткові обтяження. На такому спортивному обладнанні можна виконувати: подвійне скручування; вправи з підняттям сідниць; вправи, спрямовані на косі м’язи преса; підйоми корпусу; кранч; підйоми ніг; велосипед. Ноги під час заняття повинні бути надійно зафіксовані, а руки слід розмістити за головою, зчепивши їх в замок. Зусилля виконується на видиху, після чого потрібно трохи затриматися і на вдиху поволі повернутися в первинне положення.

При виконанні вправ для преса на лаві як обтяження використовується штанговий диск, гантель або пластикові пляшки, наповнені водою (піском). Як вибрати відповідне обладнання для тренувань? У сучасних спортивних магазинах можна зустріти широкий асортимент спорядження. Підібрати гімнастичну лаву вам допоможуть консультанти, перед якими слід поставити чіткі завдання.

Для цього знадобиться визначити проблемні зони, які ви плануєте скорегувати. Після того, як модель обладнання обрана, слід перевірити її якість. Насамперед, зверніть увагу на матеріал, з якого вироблено спорядження. Рекомендується віддавати перевагу стали — це не тільки безпеку експлуатації, але і довговічність.

М’які деталі зазвичай виконуються з гіпоалергенного і натурального матеріалу. Перевірте також надійність кріплень, фіксатори і регулятори. Більшість моделей передбачає також зміну кутів нахилу спинки, що дозволяє міняти інтенсивність занять.

Не забувайте, що м’язи абдомінальної групи мають властивість адаптуватися до тренувань, тому при виконанні вправ для преса на лаві важливо систематично міняти рівень навантаження.