Вправи для пресу на тренажерівправи для пресу на тренажері

Огляд тренажерів для преса: види і упражненіяПрежде все, потрібно розуміти, які м’язи відповідають за формування пружного і підтягнутого преса. Найчастіше йдеться про прямий черевної м’язі, яка проходить вздовж передньої стінки живота. Вона ділиться сухожиллями на так звані «кубики» преса, які і відповідають за рельєфність. Також в цю групу входять внутрішній і зовнішні косі м’язи, що відповідають за талію і стан черевної стінки. Щоб підтягти обвислий животик, тренувати слід весь абдомінальний регіон м’язів.
Основними вправами для опрацювання преса є скручування і підтягування (підйоми) ніг. Відповідно вправи для пресу на тренажері виконуються у двох позиціях: сидячи або лежачи, а також у висі на своєрідній перекладині з горизонтальними упорами для ліктів. Причому друге положення вважається більш ефективним для тренування преса. Розглянемо популярні варіанти домашнього спортивного обладнання: лава для преса — один з максимально ефективних снарядів для опрацювання абдомінальної групи м’язів. Зустрічаються похилі або горизонтальні моделі.

Тренажер досить примітивний, однак на ньому можна виконувати безліч різних вправ. На лаві можна правильно розташувати тіло і зафіксувати ноги, руки. Устаткування дуже зручне для проведення домашніх тренувань.

Вправи для преса на тренажері виконуються у вигляді опускань або підняттів корпусу, при цьому знімається навантаження з шиї і спини; гребний тренажер досить ефективно допомагає пропрацювати абдомінальні м’язи, при цьому додаткове навантаження припадає на м’язи спини. Устаткування являє собою комбінацію кардіо і силового тренажера. Регулярні заняття дозволяють зміцнити м’язовий корсет, в тому числі м’язи черевної порожнини та спини; не варто забувати про найпростіші тренажерах для преса: хула-хуп, грація і ролик. Можливо, таке устаткування не настільки швидко дозволить зміцнити м’язи, але простота у використанні і доступність, робить такі снаряди цікавими для домашнього тренінгу. Запам’ятайте головне правило будь тренування: вправи для пресу на тренажері будуть ефективними тільки при систематичному їх виконанні.

При складанні програми занять враховуйте час, призначений для відпочинку, оскільки м’язи в цей період відновлюються, зміцнюються і ростуть. Оптимальним варіантом буде проведення тренінгу 3-4 рази на тиждень. Для посилення ефективності вправ для преса на тренажері рекомендується дотримуватися принципів здорового харчування.