Вправи для пресу животавправи для пресу живота

Дієві вправи для пресу жівотаОбщеізвестним фактом є твердження, що тільки комплексно складена тренування здатне забезпечити рівномірну опрацювання черевних м’язів. Для цієї мети використовують величезну кількість самих різних комплексів, виконання яких навіть не вимагає наявності спеціального спортивного інвентарю, внаслідок чого виконувати їх можна в будь-якому приміщенні. Розглянемо деякі можливі варіанти вправ для преса живота. Для організації подібного тренування єдине, що знадобиться людині — спортивний килимок і, власне, саме тіло.
Варто відзначити, що найбільш сприятливих часом для заняття вважається ранок, коли людина ще не встиг поснідати. Якщо такої можливості немає, то тренувальний процес необхідно планувати з урахуванням того, що після останнього прийому їжі повинно пройти не менше двох, а то й трьох годин. Як і будь-яка інша тренування, виконання вправи для пресу живота вимагає попередньої розминки і розігрівання мускулатури всього тіла. Для цього підійдуть абсолютно будь прості вправи, найкраще з розряду кардіо.

Що стосується основної частини тренувального процесу, то вона складаються з скручувань, підйомів корпусу і ніг, розворотів, якщо є можливість користуватися гімнастичної стінкою, то в комплекс можна додати і її. Прості скручування на підлозі майже нічим не відрізняються від тих вправ для преса живота, які всім добре знайомі ще зі шкільної лави. Єдиною відмінністю є те, що тут не потрібно торкання колін, а підйом корпусу вчиняється всього на 45 градусів (повний відрив лопаток від землі).

Коли рівень підготовки зросте, можна дещо ускладнити цю вправу. Для досягнення даної мети достатньо буде просто зігнуті ноги відірвати від підлоги. У такому випадку буде проводитися одночасний рух корпусу і нижніх кінцівок у напрямку один до одного. При виконанні розворотів тулуба, дана вправа відмінно підходить для опрацювання боків, найкраще взяти в руки довгу палицю (якщо в залі — гриф). Всі маніпуляції проводяться стоячи, а снаряд спочиває за плечима на трапецієподібних м’язах.

Таз повинен бути абсолютно нерухомим, а рухається тільки корпус в сторони. Варто відзначити, що при виникненні бажання можна дане заняття проводити сидячи, при цьому ноги повинні бути широко розставленими. Бічні підйоми більше оцінять дівчата, адже при їх виконанні відбувається тренування косих м’язів без збільшення їх у обсязі, відбувається виключно їх підтягування.

Для цього потрібно лягти набік з прямими ногами і заведеними руками. Всі рухи зосереджуються на максимальному підйомі тулуба вгору. Виконується ця вправа для преса живота на обидві сторони по черзі.