Вправи для проблемних м’язівВправи для проблемних м'язів

Інтенсивне тренування проблемних м’язів

У кожного культуриста, різні групи м’язів розвиваються по-різному. У когось швидко ростуть грудні м’язи, але відстають біцепси, у когось навпаки. Але існують групи так званих "важких" м’язів, успішного розвитку яких можна домогтися виключно наполегливими постійними тренуваннями.

До таких "важким" груп, тобто таким м’язам, які у переважної більшості культуристів розвиваються з великими труднощами, відносяться м’язи шиї, ікри та передпліччя.

Вправи для розвитку литкових м’язів і передпліччя необхідно робити з високою інтенсивністю. Тренувальні періоди повинні бути більш протяжними, ніж періоди виконання базових вправ, які залучають до роботи багато груп м’язів одночасно. Тренування литкових м’язів і м’язів передпліччя не так виснажлива, як накачивание основних м’язових груп, і не вимагає такого ґрунтовного планування тренувальних циклів. Тренування можна планувати набагато простіше: перші тренування циклу слід провести з невеликим навантаженням, після цього трохи збільште інтенсивність, а після трьох або чотирьох тижнів тренувань можете переходити до максимальному навантаженні
При тренуванні м’язів шиї не можна викладатися до знемоги, але, тим не менш, навантаження повинна бути досить великою на протяг тривалого часу. Наприкінці тренувального циклу, коли ви значно збільшуєте навантаження в базових вправах, роботу з м’язами шиї, литкових м’язах і передпліччя бажано взагалі виключити з тренувальної програми. Вправи на шию, ікри та передпліччя

На цій, найважчої за рівнем навантажень стадії циклу, краще зосередитися на основних, більш важливих вправах. Ви повинні пам’ятати, що не варто на даній стадії перевантажувати свій організм другорядними вправами, в цьому випадку він буде значно швидше відновлюватися між тренуваннями. Протягом цих кількох тижнів тренувального циклу вам краще зосередитися на виконанні трьох-чотирьох базових вправ, направивши на них всі сили і увагу, в цьому випадку ви уникнете непотрібні втрати енергії організму і підвищите здатність вашого тіла і м’язів до відновлення. Такі цілеспрямовані тренування дозволять вам легше приступити до періоду посилених тренувань після відносно легкого підготовчого періоду.

У даний період необхідно більш цілеспрямовано зосередитися на комплексних вправах, проте не варто забувати про вправи на розтяжку. Їх необхідно залишити в програмі тренувального циклу разом з базовими вправами.

Початківцям культуристам з невеликим генетичним потенціалом тренування взагалі слід обмежити виконанням двох-чотирьох базових вправ, так як всі інші надмірні навантаження будуть приносити їм тільки шкоду. Таким бодібілдерам не слід виконувати вправи ні для тренування литкових м’язів, м’язів передпліччя та шиї, а так само для стимуляції серцевої і дихальної діяльності, хоча б перші кілька місяців тренувань. Такі культуристи можуть домагатися прогресу в тренуваннях тільки завдяки заняттям по сильно скороченою програмою.