Вправи для шийного відділу хребтаВправи для шийного відділу хребта

Як позбутися від болю в шийному відділі хребта?

Як позбутися від постійного болю в шийному відділі хребта? Як говорять учені, остеохондроз шийного відділу хребта є частина процесу природного старіння, адже з часом головний «стовп» нашого тіла стає менш рухливим і костеніє. Однак, існують чинники, які можуть значно прискорити цей процес. Так, вкрай негативно на хребет впливає куріння, який порушує обмін речовин і уповільнює процеси відновлення. Не менш негативно на здоров’я впливає, як не дивно, надмірна фізична активність.
Малорухливий спосіб життя при цьому також не додає здоров’я, оскільки на хребет підвищується статичне навантаження, і одночасно з цим зменшується тонус м’язів. А ще, забуваючи не тільки про вправи для шийного відділу хребта, але й взагалі, про будь-якої фізичної активності, ви ризикуєте заробити ожиріння. Що теж, до речі, дуже сильно впливає на здоров’я шиї. Крім того, слід завжди пам’ятати про поставу — неправильне положення тіла може призвести до розвитку хвороб хребта. Ще однією причиною болів в шиї може бути запалення м’язів.

А спровокувати цю проблему може стрес, сон на незручній подушці, стрес, довге сидіння за кермом, екраном комп’ютера або телевізора. Що потрібно робити, щоб зберегти здоров’я хребта? Основною умовою для збереження здоров’я є помірна фізична активність.

М’язи потрібно тримати в тонусі, а для цього слід виконувати вправи для шийного відділу хребта. Це значно зменшує ймовірність появи болю. Експерти радять використовувати для шиї комплекс ізометричних вправ.

Їх особливістю є те, що м’язи напружуються при повній нерухомості. Пропонуємо вам комплекс вправ для шийного відділу хребта: Сильно натисніть на долоню чолом і затримайтеся в цьому положенні на три секунди. Повторіть 5-7 разів. Те ж саме потрібно зробити з потилицею, лівим і правим скронею.

Підкладіть під підборіддя долоні і сильно натисніть на них. Тримайте шию в напрузі 2-3 секунди, повторіть 5-7 разів. Опустіть добірок до шиї і повільно поверніть голову вліво до відмови. Те ж повторіть в праву сторону.

Повторіть попередню вправу, але з піднятим вгору підборіддям. Доторкніться правим вухом до правого плеча, а потім лівим до лівого. А ще, щоб зберегти здоров’я шиї, потрібно стежити за поставою і правильно організувати своє робоче місце: відрегулюйте висоту стільця, відставте далі монітор і не нахиляйтеся до нього.

Крім того, постарайтеся кожну годину вставати і робити хоча б легку розминку.