Вправи для тренінгу особистісного зростанняВправи для тренінгу особистісного зростання

Як домогтися особистісного зростання?

Ніхто, крім вас, не зможе розібратися у внутрішніх проблемах, які заважають вам повноцінно розвиватися. Для становлення власного «я» можна застосовувати різні методики, наприклад, ігри, тренінги на розвиток впевненості в собі, уявну візуалізацію й інші способи. Звичайно, можна засумніватися в користі цих методик, але будьте впевнені — шкоди вони вам точно не принесуть.

Якщо ви рухаєтеся в ногу з часом, домагаючись в чому успіхів, користь від кожного з вправ для вас буде своя. Навчіться, насамперед, проживати кожен свій день з максимальною віддачею. Щоб активізувати внутрішні процеси в організмі і отримати владу над власним тілом, емоціями і особистістю в цілому, необхідно пам’ятати про певні правила.
Щодня потрібно виконувати вправи з тренінгу особистісного зростання, суворо дотримуючись рекомендацій фахівців. Запам’ятайте: за справу потрібно братися з повною відповідальністю; завдання виконувати слід щодня, при цьому важливо зробити хоча б половину з них; тренуватися можна в будь-який час. Постарайтеся дати ці обіцянки внутрішньому «я». Поставте перед собою мету змінитися і переходите до вправ з тренінгу особистісного зростання.

Розглянемо найпростіші з них. Програму розвитку особистості можна знайти в інтернеті, також не зайвим буде відвідування спеціальних занять з інструктором. Перший елемент тренінгу називається «Я в майбутньому». Вам знадобиться чистий аркуш паперу і ручка або олівець. Суть полягає в тому, щоб зобразити себе в майбутньому.

Якщо малювати ви не вмієте, можна просто записати кілька тез. Головне уявляти собі все написане в яскравих фарбах. Наступний елемент дозволяє визначити самооцінку. Для цього на папері потрібно зобразити сходи, що складаються з 10 сходинок. Після цього слід намалювати себе на тій сходинці, на якій, на вашу думку, зараз ви перебуваєте.

Перед цим не можна читати ключі-відповіді до тесту. Отже: у вас занижена самооцінка, якщо ви на 1-4 сходинці; 5-7 сходинки говорять про нормальному рівні оцінки особистості; завищена самооцінка спостерігається у тих, хто зобразив себе на 8-10 сходинках. Для наступної вправи для тренінгу особистісного зростання вам знадобиться помічник. Даний елемент дозволяє підвищити рівень оптимізму і створити гарний робочий настрій. Розкажіть вашому партнерові про те, в чому, на вашу думку, вам пощастило в житті.

Потім аналогічне повинен проробити компаньйон. Після взаємних розповідей, ви повинні обговорити почуте і зробити позитивні висновки. Вправа «Самопрезентація» допомагає відпрацювати прояв емоцій, що сприяють адаптації особистості.

Стоячи перед дзеркалом, просто розкажіть собі про значущі події у вашому житті, зображаючи при цьому різні емоції.