Вправи гиреювправи гирею

Критерії при виборі вправ з гирями і методика їх виполненіяСуществует безліч вправ гирею, при цьому деякі з них складають базовий перелік, в той час, як інші маніпуляції представлені більш складним процесом їх виконання. Отже, розглянемо критерії вибору вправ на початковій стадії тренувального курсу. По-перше, всі виконувані завдання повинні бути, перш за все, безпечними для людського здоров’я. Для цього слід виконувати всі розпорядження правил техніки безпеки, оскільки травматизм явище досить-таки часте, особливо серед початківців спортсменів, які явно переоцінюють свої сили.
Крім того, якщо культуризм не ваш джерело доходу, ставити рекорди також не варто, оскільки медалі за них ви не отримаєте. Після цього слід приступити до виконання основних вправ, перелік яких обмежений ривком, поштовхом, жимом гирі та присіданням з цим снарядом. Ривок прийнято вважати найбільш ефективною дією для початківців спортсменів, які в стислі терміни прагнуть походити фігурою на знаменитих атлетів. При цьому, головне — не пропускати тренування і ретельно стежити за своїм тілом під час самого процесу. Перше, що потрібно зробити — вибрати правильну вагову категорію.

Для цього потрібно адекватно співвідносити свої сили і можливості, не переоцінювати себе. Під час виконання вправи гирею, спину необхідно тримати прямо, в іншому випадку, ви можете її зірвати. Спочатку, потрібно присісти, злегка згинаючи ноги в колінах, після чого, випрямляючи, одним ривком підняти гирю до підборіддя. Не потрібно описувати нею півколо, як це роблять більшість спортсменів.

Така маніпуляція, природно, дещо спростити поставлене завдання, крім того, можна підняти і більшу вагу, втім, самого толку буде мало. Після чого на рівних ногах підняти гирю вже над головою, причому трохи вбік, так, щоб у разі падіння — не впала на вас же. Поштовх — це друга вправа гирею, при якому спина і ноги повинні бути трохи зігнутими, правда, при виконанні самого поштовху, обидві частини опорно-рухового апарату повинні бути ідеально прямими.

Гиря піднімається до рівня грудної клітки і тільки після цього вгору. Крім того, по завершенню такого комплексу, снаряд потрібно опускати по траєкторії зігнутої дуги, ні в якому разі не встановлюючи його прямо над головою. Далі, ускладнити базові вправи гирею можна елементарними присіданнями.

Таким чином, м’язи ніг будуть брати найактивнішу участь, збільшиться навантаження на ікри, що стане запорукою високого результату. При виконанні присідань п’яти, ні в якому разі не можна відривати від поверхні — ваші стопи повинні бути чітко зафіксованими.