Вправи гри на гітарівправи гри на гітарі

Корисні вправи гри на гітарі на кожен день

Щоб навчитися добре грати на гітарі, освоєння тільки одних акордів мало. Проблема полягає в тому, що тренувати потрібно ще й пальці, підвищуючи їх розтяжку і гнучкість. Для цієї мети є спеціально розроблені вправи гри на гітарі, які необхідно виконувати щодня, а також різні розминки, що допомагають підготувати кисті до напруженої роботи. Що стосується перших, то для досягнення такої мети розроблялися цілі комплекси, спрямовані на узгодженість і координацію рухів обох рук, а ще вироблення горезвісної розтяжки, яка просто необхідна початківцям гітаристам.
До професіоналів останнє зауваження стосується меншою мірою, адже вони цього вже досягли. Розглянемо вправи гри на гітарі трохи докладніше. «Драбинка на одній струні» полягає в необхідності, починаючи з 6-й струни першого ладу, всіма 4 пальцями по черзі програти одну струну для кожного лада. Після слід пересування одного пальця руки на наступний лад і далі.

Таким чином програється кожен лад, а після проходження 12 процес йде в протилежному порядку. Коли весь процес на 6 струні підійде до завершення, необхідно всі дії повторити на інших струнах. «Драбинка по всіх струнах» являє собою вправу гри на гітарі, яке дуже за своїм характером нагадує попереднє. Різниця полягає в тому, що коли по черзі програні чотири ладу, переміщення відбувається не по грифу, а по струнах. «Хроматична гамма тональності А (ля) на дві октави» — досить складне, незрозуміле назву, яка приховує вельми проста вправа.

Його суть полягає в почерговому програванні, але тільки початок гри припадає на п’ятий лад 6-й струни, а при переходах на інші струни перший палець необхідно зміщувати на один лад. Більш складним є вправа гри на гітарі «Павучок», адже для його виконання необхідна деяка вправність і розтяжка пальців. Потрібно I лад 6 струни притиснути першу пальцем і програти. Після II лад 5 струни притискається 2 пальцем і також програється; III лад 4 струни — 3 пальцем; IV лад 3 струни — 4. Потім необхідно лівий мізинець пересунути на один лад вперед і все програти про протилежному напрямку. Так потрібно рухатися до 12 лада.

Це тільки деякі вправи, які здатні допомогти в побудові правильної координації рук, а також для розтяжки пальців і почуття ритму. Їх перелік можна істотно розширити, однак для першого часу даного комплексу буде достатньо, щоб освоїти ключові моменти гри на гітарі.