Вправи хатха йогиВправи хатха йоги

Користь від занять хатха йогою

Перш за все, заняття йогою дають фізичне здоров’я. Іноді хатха йогу у вузьких колах називають панацеєю від усіх хвороб. І дійсно її користь можна недооцінювати.

Давайте докладніше зупинимося на позитивних сторонах занять: хатха йога допомагає впоратися зі стресовими і депресивними станами, бореться з малорухливим способом життя і його наслідками, а також поступово позбавляє від шкідливих звичок; ця специфічна гімнастика оздоровляє організм і усуває хвороби опорно-рухової системи; східна практика тренує суглоби, м’язи і зв’язки, робить тіло витривалим і сильним; хатха йога прекрасно знімає напругу; протягом життя у займається зберігається потенціал з усіх сферах життя: спілкуванні з людьми, творчості, роботі; методика вчить уважно ставитися до здоров’я і сприяє очищенню енергетичних каналів. Як бачите, вправи хатха йоги дуже корисні, проте перед заняттями потрібно пам’ятати про певні аспекти: нерухомість: в процесі тренування поза повинна бути стійкою і зручною, щоб в ній ви могли перебувати нерухомо не менше 30 секунд. Оптимальний час витримки — 1-3 хвилини. Якщо встояти в певній позі ви не можете стільки, слід змінити форму, спростивши її; зручність: при виконанні пози йоги не повинно бути дискомфорту або больових відчуттів.
Використовуйте спрощені асани при виникненні будь-якого роду дискомфортних відчуттів. Якщо не знаєте, як правильно займатися і міняти форму — проконсультуйтеся з інструктором; фізичне розслаблення: у кожній вправі хатха йоги є неповторний малюнок напружених м’язів, який формує м’язовий каркас саме такої форми. Чим більше м’язів ви зможете розслабити, тим сильніше буде ефект від східної практики; рівне дихання: в будь-якій позі йоги, якою б вона не опинилася екзотичною, потрібно зберігати рівне дихання, без ривків і затримок. Змінюватися може тільки глибина і частота. Бажано перед виконанням вправ ознайомитися з методикою черевного дихання; концентрація: виконуючи техніки йоги потрібно зосередити увагу на відчуттях тіла: диханні, русі, розслабленні і напрузі м’язів.

Якщо в процесі тренування ви вже не втрачаєте рівновагу, можна закрити очі і відключитися від зовнішнього світу, розподіливши увагу по тілу. Запам’ятайте, що цей навик приходить не відразу; фіксація асани: поступово в міру витримки поз будуть з’являтися втома, прискорене серцебиття, тремтіння і оніміння кінцівок. При наявності однієї з ознак можна вважати, що час витримки закінчилося; повільний вихід з пози: ця вимога відноситься до техніки безпеки. При тривалому виконанні вправ хатха йоги різкий вихід з пози може спричинити травми.

По закінченні заняття рекомендується розслабитися.