Вправи і м’язивправи і м'язи

Тісний взаємозв’язок вправ і м’язів людського тіла

Людське тіло складається з численних м’язів, які постійно потребують навантаженні для запобігання їх атрофування. Будь-який рух здійснюється тільки завдяки скороченню певного мускула, а якщо точніше — його клітин. Для здійснення такого процесу необхідно, щоб мозок дав відповідну команду. Сам тренувальний процес є істотним стресом для організму, а прискорене зростання мускул — захисною реакцією. Ось такий взаємозв’язок відбувається стосовно вправ і м’язів.

Варто відзначити, що всі існуючі тренування можна розділити на базові та ізолюючі. Такий поділ обумовлено вибором вправ і м’язів, на які вони впливають. Так, перші працюють з великими м’язовими групами, а другі — маленькими. Крім того, заняття можуть будуватися з тягнуть і штовхають вправ.
Наприклад, різні підтягування відносяться в тягнучим, а ось віджимання або жими — штовхаючим. Різниця між ними полягає в тому, що при одних спостерігається притягання ваги або власного тіла, а других — відштовхування. Якщо знову повернутися до базовим вправам і м’язам, які при цьому працюють, то до таких слід віднести тягу, присідання, жим, якщо говорити про бодібілдинг, а також біг, віджимання і стрибки на скакалці, для своєрідного тренувального міксу.

Основне їхнє завдання полягає в збільшенні мускулатури, тому виконувати їх потрібно мінімальна кількість повторень з максимально можливим вагою. Але до таких показників необхідно як слід підготувати організм, адже якщо знехтувати правилами, можна дорого поплатитися. Якщо говорити про ізолюючі вправи, то починаючому спортсмену про них краще і не думати, адже розвиток невеликих мускул не призведе до побудови красивого і гармонійно розвиненого тіла і не додасть сили.

Також важливо відзначити, що сам тренувальний процес важливо правильно побудувати, давши тим самим м’язам час на відпочинок і відновлення, адже ростуть вони саме в стані спокою. Якщо займатися постійно, працюючи тільки на одну групу, то отримані мікротравми не встигатимуть гоїтися, а порушені тканини — відновлюватися. Таке становище не тільки не призведе до збільшення обсягів, а й ще тяжчими наслідками, аж до розриву м’язів або сухожиль.

Це далеко не радісна перспектива, тому варто дуже добре продумати план занять і не гнатися за вагами, тому що тільки правильні вправи і м’язи, що працюють у відповідному ритмі, здатні принести бажані результати.