Вправи і тренінгвправи і тренінг

Дуже прості вправи та тренінги з використанням власної ваги

Коли людина тільки починає займатися силовим спортом, то в його свідомості по якоїсь причини відкладається установка, що для цього обов’язково потрібно використовувати штанги, гирі та інші спортивні снаряди. Але це далеко не так, адже можна підібрати з використанням власної ваги правильні вправи і тренінг від цього абсолютно не постраждає. До таких належать перевірені підтягування та віджимання, виконувати які можна на найближчому шкільному стадіоні або дворовому майданчику. Як вже говорилося, такі вправи і тренінг дуже дієві, проте вони, як і будь-який інший спорт, мають власні позитивні і негативні сторони.
Розглянемо їх: 1. Доступність — це безсумнівно плюс. 2. Простота — так само. 3. Займатися можна в будь-який зручний час і вдома, і на вулиці — позитивна сторона.

4. Вельми повільний і незначний м’язовий приріст — явний мінус. 5. Можна отримати прізвисько «турнікмени», що ніяк не впливає на сам процес і отриманий результат. Як бачимо, позитивного в таких тренуваннях істотно більше, так що відкидати їх, як можливий варіант не варто. На що з цього списку варто звернути увагу, так це на уповільнений приріст м’язів, тому що вправи і тренінг здійснюються саме для досягнення цієї мети. Вся справа в тому, що людські м’язи дуже швидко адаптуються до навантаження, а зростання може забезпечити тільки її постійне збільшення, причому не з боку підходів, а саме робочої ваги.

Однак, для запобігання застою також немає необхідності бігти в зал, а достатньо буде купити обважнювачі і продовжити заняття з ними. Що стосується самих занять, то при складанні їх плану важливо звернути увагу на такі вправи, як підтягування з використанням різної ширини хвата, і різні віджимання. Щодо першої вправи, то необхідно використовувати широкий хват для розвитку найширших м’язів спини, вузький — нижня частина найширших і біцепси, зворотний — тільки біцепси.

Якщо говорити про віджиманнях, то їх різноманітність ще більше. Отже, потрібно використовувати бруси, книги (підставивши кілька томиків під обидві руки і опускаючись максимально низько відмінно навантажується груди), стільці, використовуються в якості опори, при цьому віджимання робляться у зворотному напрямку. Особливо необхідно виділити вибухові віджимання (за дуже повільним опусканням з практично киснем грудьми підлоги слід дуже інтенсивний підйом з відриванням рук від поверхні) і на руках у стіни (людина стає на руки, спершись ногами об стіну, голова і шия прямі, складають одну лінію з хребтом).

Остання вправа і тренінг з ним відмінно підходить для розвитку плечей і трицепсів.