Вправи яких немає в програмах тренуваньВправи, яких немає в програмах тренувань

Екзотичні та рідкісні вправи бодібілдингу

Щоб виглядати красиво, необхідно обов’язкове розвиток відстаючих м’язів (наприклад: розвиток м’язів литок). Базові вправа виробляють малий ефект на такі м’язи. Стимуляція на всі малі м’язи, особливо на біцепси і м’язи передпліччя і литок, вимагає допоміжних вправ.

Вправи, в яких працюють передпліччя, можна виконувати і не в тренажерному залі. Просто купіть собі якісний еспандер і використовуйте його в тренуваннях 2-3 рази на тиждень. Доповнюючи це повноцінними заняттями в залі, ви поступово підвищите силу вашого хвата.

Також слід кожне заняття завершувати вправами на посилення хвата. Підберіть вправи для передпліч, чергуючи їх на заняттях, включіть в свій тренінг віджимання на пальцях… Через пару місяців хват неодмінно стане сильніше, а через пару років ваше рукостискання буде викликати благоговійний страх у приятелів.
В принципі, вправи на прес ви зустрінете не в кожній програмі тренувань, але їх слід виконувати – інтенсивні сети не менше 2 разів на тиждень зроблять свою справу. Хтось рекомендує починати тренування саме з вправ на прес, але комплекс вправ можна зробити і вдома. Ласка, жодних суворих розпоряджень на цей рахунок.

Загальна розминка допоможе скоротити до мінімуму ймовірність травм під час основних навантажень на тренуваннях. З точки зору фізіології, розминка сприяє підвищенню температури крові і м’язів, збільшуючи інтенсивність кровообігу. Мало того, разминочний мінімум зменшить ризик недостатнього припливу крові до серця, знижуючи ймовірність серцевої ішемії, і плавно допомагає перейти з простих вправ на важкі. Звичайно, гори м’язів накачані не заслуга розминки – фізіологічне вступ у вигляді легких вправ більше корисно культуристам старшого і середнього віку.

Молоді «любителі заліза» можуть просто прийти в зал і відразу почати заняття, без особливої ​​разминочной тренування, задовольняючись спеціальним розминкою сетом.

Додаткові вправи

Для легкої розминки знадобиться хвилин десять. Виділений час витратьте, покрутивши педалі велотренажера, потім пострибайте, як слід, розімніться гімнастичними вправами. На завершення зробіть ряд вправ на розтяжку, але без зайвої інтенсивності.

Зауважте, яким податливим стає тіло після хорошої розминки, відчуйте, наскільки простіше стало виконувати розтягуючі вправи. Після розминки на них піде набагато менше часу і сил, як якщо б ви приступили до них без розігріву.

Якщо виконання сетів відбувається не підряд, то в цих самих проміжках для перепочинку зайве зробити розминку і як слід потягнутися. Ряд професіоналів кажуть, що за допомогою вправ на розтяжку, які можуть бути виконані між сетами, стимулюють ріст м’язів. Розтяжка після великих навантажень на м’язи – це того варто.