Вправи кегля для вагітнихВправи кегля для вагітних

Вправи Кегеля: поради для вагітних жінок

Вагітним жінкам комплекс спеціалізованих вправ допомагає навчитися під час пологів керувати певними м’язами, що значно полегшує процес і допомагає уникнути ускладнень. У процесі вагітності м’язи тазової області втрачають свою природну еластичність. Прості, але ефективні вправи допомагають відновити тонус і зміцнити їх.

На перший погляд, здається, що тренувати інтимні м’язи складно, однак на ділі — це виявляється досить просто. Головне зрозуміти, де розташовуються м’язи, які ви плануєте тренувати. Запам’ятайте також, що під час виконання вправ кегля для вагітних, ви не повинні відчувати больових відчуттів.
Щоб не розгубитися під час пологів і домогтися максимального ефекту, жінкам в положенні рекомендується тренуватися в різних позах: стоячи на четвереньках, сидячи, стоячи, лежачи. Також це допоможе вам застосувати навички в момент, коли це буде вкрай необхідно. Вагітним рекомендується починати тренування з положення лежачи, при цьому повторювати кожну вправу слід 3-5 разів, доводячи цю цифру поступово до 20-30. У чому ж користь вправ кегля для вагітних?

Регулярні заняття за методикою Кегеля допомагають: підвищити тонус тазової мускулатури; уникнути розривів промежини при пологах; поліпшити самопочуття вагітній жінці; навчитися керувати інтимними м’язами; полегшити та прискорити процес народження малюка; знизити ймовірність виникнення післяпологових ускладнень і травм. Вправи кегля для вагітних дуже ефективні і не вимагають застосування додаткового обладнання. Тренуватися можна в будь-якому зручному місці, при цьому, не відриваючись від домашніх справ. Перед початком занять настійно рекомендується отримати дозвіл у вашого гінеколога.

Існують певні патології вагітності, які забороняють повністю або частково використовувати методику Кегеля для тренування м’язів таза. Наприклад, такі вправи не можна виконувати при наявності загрози передчасних пологів або переривання вагітності. Важливим є той факт, що після 16 тижня заборонено виконувати вправи, в положенні лежачи, щоб уникнути тиску на нижню порожнисту вену. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що для вагітних вправи кегля корисні, але в разі відсутності патологій і протипоказань.

Регулярні заняття допоможуть полегшити процес пологів, а також прискорити відновлення м’язового тонусу в післяпологовий період.