Вправи ЛФКВправи ЛФК

Вправи ЛФК в якості лікувальної методики, що сприяє повного оздоровленню організму під час реабілітаційного періоду

Оздоровчі методики, що сприяють відновленню людського організму після перенесеного захворювання, стали невід’ємною частиною сучасного лікування. Так, наприклад, більшість пацієнтів не тільки зарубіжних, але й вітчизняних клінік, після оперативного втручання довгий час перебувають у стаціонарному диспансері під пильним наглядом медперсоналу. При цьому пацієнт не діє, а виконує комплекс вправ ЛФК, наказаний йому лікуючим лікарем. Такі маніпуляції можуть бути представлені нескладними гімнастичними завданнями, тривалість яких не перевищує 10-15 хвилин.
Дійсно, спортивні тренування орієнтовані, насамперед, на нарощування м’язів або спалювання зайвих кілограм, у той час як вправи ЛФК повинні забезпечити нормальне функціонування організму, незалежно від антропометричних параметрів. Надмірні навантаження при тренуваннях можуть здобути протилежний ефект, який потягне незворотні наслідки. При цьому пацієнта очікують далеко не райдужні перспективи затриматися в стаціонарі ще на пару-трійку тижнів. Так, можна виконувати нехитрі дії, лежачи на лікарняному ліжку, особливо якщо ви зіткнулися з порушеннями в роботі опорно-рухової системи. Отже, вам потрібно лягти на спину і витягнути верхні кінцівки вздовж тулуба, руки повинні бути прямими.

Після цього слід трохи зігнути ногу в колінному суглобі і легким ковзанням п`яти по поверхні спробувати повністю її зігнути і підтягнути до сідниць. Після цього необхідно повторити даний маневр з іншою ногою. Пару підходів по 5-6 разів стануть ефективною превентивним заходом атрофування м’язів. Друга вправа лфк також відрізняється своєю простотою. В даному випадку, пацієнту слід акуратно повернутися на спину і підкласти подушку під живіт.

Долонями слід доторкнутися до скронь, причому лікті повинні бути розгорнуті в різні боки, перпендикулярно тулубу. Пацієнту необхідно по черзі піднімати й опускати нижні кінцівки. При цьому дихання повинно залишатися рівним, а висота не перевищувати 15 см.

Такі дії повинні бути обмежені кількістю в 5-10 разів і одним-двома підходами. Тріада вправ ЛФК представлена ​​ще однією дією. Необхідно сісти на ліжко. Хребет при цьому повинен залишатися прямим, без будь-яких згинань. Верхні кінцівки повинні бути розведені в сторону.

Після цього необхідно тулубом здійснити невеликі повороти в ліву і праву сторону. При цьому дихати глибоко і розмірено. Комплекс даних дій лікувальної гімнастики допоможе вам відновити фізичне здоров’я в стислі терміни, крім того, вони є прекрасною профілактикою при атрофування м’язів.