Вправи лікувальної фізкультуриВправи лікувальної фізкультури

Якими мають бути умови для правильного виконання вправ лікувальної фізкультури

Вперше лікувальна фізкультура з’явилася ще в Стародавньому світі, правда тоді виконувані вправи істотно відрізнялися від сучасних, але, тим не менш, переслідувані цілі залишалися тими ж. Для мешканців Стародавнього світу головною цінністю в житті було моральне і фізичне здоров’я. Наші сучасники здатні довести себе до виснаження або анорексії, аби відповідати антропометричним параметрам, безроздільно панує в суспільстві.
Особливо ця тенденція стала помітна в 21 сторіччі. Цей період називають століттям поклоніння дистрофії, оскільки дівчат, розсікають подіуми важко назвати здоровими у фізичному плані. Більше того, їм всіляко наслідують сучасні тінейджери. Спорт став використовуватися в дещо інших цілях, для схуднення, а комплекс вправ лікувальної фізкультури розроблений для осіб, що прагнуть поправити своє здоров’я. Так, наприклад, він часто використовується діабетиками або гіпертоніками, а також людей, які страждають порушеннями у функціонуванні опорно-рухового апарату.

Крім того, дуже часто посттравматичний синдром стає причиною поява різних фобій. Більшість лікувальних маніпуляцій допомагають позбутися страхів або заспокоїться під час стресових ситуацій, коли людина втрачає контроль над своїми емоціями і загальним станом. Вправи лікувальної фізкультури рекомендовані людям, страждаючим деформацією суглобів, патологіями в роботі дихальної системи, оскільки переважаюча частина дій представлена ​​аеробними маніпуляціями. Так, наприклад, піша прогулянка на свіжому повітрі вже вважається профілактикою гіподинамії, особливо для страждаючих серцево-судинними захворюваннями.

Крім того, вправи лікувальної фізкультури представлені нерозривним тандемом гімнастики, силових занять на спеціальних тренажерах і виконанням нехитрих маніпуляцій у домашніх умовах. Припустимо, ви можете лягти на тверду поверхню, особливо, при забитті хребта і больових відчуттях в області попереку. Найбільш результативне при такому стан вправу лікувальної фізкультури представлено звичайним ковзанням ноги по поверхні.

При цьому досить просто здійснювати повільне згинання та розгинання ноги в колінному суглобі. Така маніпуляція — прекрасна превентивна міра при атрофування м’язів, порушеннях у функціонуванні колінного суглоба. Ще одна вправа лікувальної фізкультури має здійснюватися за допомогою використання «спортивного» інвентарю, яким є звичайний валик. Вам необхідно лягти на живіт, при цьому валик повинен розташовуватися саме під цією частиною тіла що займається.

Після чого потрібно по черзі підняти вгору ліву і праву нижню кінцівку. Висота при цьому не повинна перевищувати 20 см. В іншому випадку, навантаження на групу м’язів опорно-рухового апарату буде збільшена, а при тяжких порушеннях у функціонуванні та протипоказана.