Вправи м’язів спиниВправи м'язів спини

Базові різновиди вправ м’язів спини і їх результативність для середньостатистичного обивателя

У нашій статті ми не будемо розглядати вправи м’язів спини, розраховані на культуристів, оскільки вони і так володіють накачаним красивим тілом, яке отримали згодом численних тренувань, правильного раціону і активного способу життя. Ми проаналізуємо комплекс завдань, виконання яких під силу середньостатистичному людині, яка хоче мати привабливі форми і обриси торсу до пляжного сезону, природно, для того, щоб звернути на себе увагу представниць слабкої статі. Для цього достатньо просто піти до кваліфікованого фітнес інструктора або тренеру, за допомогою якого ви складете програму індивідуальних занять і вже через три-чотири місяці зможете вразити панночок своїм оголеним торсом. Правда, потурбуватися про даному питанні слід не в кінці травня, коли відпустка на носі, а бажано з середини зими.
В іншому випадку, ви зможете всього лише позбутися від пари-трійки зайвих кілограм або невеликого пивного животика. Появи перших ознак м’язів вимагає певного часу і витрачених зусиль, що, втім, буде оцінений по достоїнству. Заняття під наглядом тренера можливі в тому випадку, якщо ви володіє достатньою кількістю вільних фінансових коштів, оскільки оплачувати доведеться не тільки послуги зі складання оптимального комплексу вправ для м’язів спини та інших груп з урахуванням індивідуальних особливостей що займається, але й самі тренування, які проходитимуть на базі спортивного центру, за допомогою застосування наданого інвентарю та додаткового обладнання.

Якщо ж ви не маєте своїм бюджетом, можна займатися, не покидаючи стін рідної обителі або ж на найближчому шкільному, університетському або міському стадіоні, доступ до яких, як правило, не обмежений, а самі локації оснащені достатньою кількістю тренажерів. Вправи м’язів спини представлені, в першу чергу, традиційним підтягуванням, техніка виконання яких зрозуміла навіть «для чайників». Перш за все потрібно відшукати хорошу поперечину або турнік, повиснути на ньому так, щоб нижні кінцівки не стикалися з поверхнею або просто піджати ноги в колінному суглобі.

Руки повинні у вихідній позиції залишатися прямими, після чого слід їх згинати і намагатися підборіддям дотягнутися до поперечини. Такий маневр слід повторити 10 разів для новачків. Такі нормативи, як правило, під силу навіть семикласникам. Правда, якщо вам не вдалося виконати дане завдання, не зневіряйтеся, кілька додаткових, розминок дій допоможуть у досягненні наміченої мети. Наступна вправа м’язів спини — віджимання.

Знову у вашому розпорядженні підлогу або поперечина. Руками і ногами необхідно впертися в тверду горизонтальну поверхню, після чого на видиху зігнути верхні кінцівки і максимально низько опустити своє тіло, тримаючи ноги і спину прямо. На видиху буде доречний повернення у вихідну позицію.

Маневр потрібно повторити 20-25 разів пару підходів, а після невеликої паузи приступити до завдання №1 і сподіватися, що результат буде кращим.