Вправи медитаціїВправи медитації

Вправи медитації — шлях до щастя

Однією з технік, за допомогою якої можна покращити життя, вважається медитація. Вона використовується з метою нормалізувати стан здоров’я, розвинути здібності розуму, гармонізувати життя, досягти внутрішній спокій, підвищити енергію. Суть техніки полягає в тому, щоб опинитися в стані певної свідомості, при якому відбувається уповільнення сторонніх думок або вони йдуть назовсім. Вище «я» перетворюється на спостерігача.
Вправи медитації не уявляють собою щось складне, освоїти її можуть практично всі за умови регулярного тренування. Для цього потрібно вибрати зручну позу і, зосередившись на якомусь об’єкті протягом відведеного часу, сконцентруватися на ньому, проникаючи в його суть. Для того, щоб освоїти медитацію, необхідно мати велике бажання і розвивати в собі терпіння. З часом ви будете практикувати частіше, а потім зможете сповільнювати і зупиняти процес потоку думок, і як результат, давати мізкам відпочинок, а тілу — розслабленість і спокій. Всі хочуть бути щасливими, тому найкращим заняттям для подібного відчуття, ніж вправи медитації, не придумати.

Методика вивчення свого власного розуму і тіла, розуміння їх істинної природи, називається «випассана», її також визначають, як «медитація прозріння». Вона являє собою сам результат розуміння, який включає в себе почуття щирої радості і свободи від страждань. Медитацію прозріння не можна вважати релігією, скоріше це техніка, яка повинна практикуватися усіма. Віпассана може здійснюватися в будь-яких чотирьох основних положеннях тіла, а також під час ходьби.

Вивчати всі вправи і робити їх тільки в строгому порядку не варто. Спочатку потрібно вибрати якесь одне і практикувати його кілька хвилин щодня, а потім поступово збільшувати час. Можна робити їх у будь-який для Вас зручний час. Вправляючись, потрібно стежити за всім, що відбувається. Це і називається практикою усвідомленості, тобто Ви знаєте, що робиться зараз у Вашому розумі і тілі.

Думати про минуле і майбутнє також не можна. Приміром, почувши звук, постарайтеся просто усвідомлювати те, що Ви бачите і чуєте в даний момент. Коли ви сприйняли звук, потрібно про нього забути.

Навіщо? Так адже він знаходиться вже в минулому. Якщо до Вас в голову прийшла якась думка, то усвідомте її, але потім відпустіть.

Ви можете чути, відчувати все що завгодно — і хороше, і погане, але ви знаєте про це тільки зараз, потім усвідомлюєте і відпускаєте. Просто необхідно сфокусуватися і забути.