Вправи на автодроміВправи на автодромі

Вправи на автодромі: тренуємо водійські навикіБольшінство учнів в автошколах вважає, що вони вже вміють прекрасно управляти автотранспортним засобом і в тренуваннях не потребують. Однак, стаючи учасником дорожнього процесу, багато хто починає панікувати і вся впевненість кудись випаровується. Це може стати причиною серйозного дорожньої пригоди і привести до травм. Саме тому практична частина іспиту в автошколі перед отриманням водійського посвідчення здається на автодромі — на закритій від міського потоку автомобілів майданчик. Базових вправ на автодромі здають всього 5: рушання на гірці (естакаді); європейська (паралельна) парковка; розворот на обмеженій ділянці; заїзд в гараж (заднім ходом); змійка.
Сучасні автошколи, в особі інструкторів, зі своїми учнями відпрацьовують ці вправи при керуванні автомобілем на майданчику. Це пов’язано не тільки з тим, що ці вправи необхідно здавати на іспиті в дорожньої інспекції. Не можна стати хорошим водієм без уміння маневрувати на дорозі. Правильна техніка виконання вправ на автодромі є прямим доказом того, що учень автошколи успішно освоїв навички керування автотранспортним засобом. Перевірка знань майбутніх водіїв в органах дорожньої інспекції починається саме з практичного заняття на майданчику.

Цей етап ще часто називають автодром. Зазвичай в органах дорожньої інспекції автодром являє собою майданчик, на якій зі складних конструкцій можна зустріти тільки естакаду. Всі інші елементи розмічаються спеціальними яскравими конусними стійками. Розглянемо коротенько самі вправи.

Рушання на гірці. Часто цю вправу починає практичний іспит. Автомобіль повинен в’їхати на естакаду, зупинитися, а потім почати рух вперед при цьому не скотився назад. Дана вправа вимагає вміння роботи з педалями, оскільки часто у новачків глухне мотор. Наступним вправою на автодромі є європейська парковка, коли в проміжок не більше 1,5 метра ви повинні поставити ваше авто.

При цьому виконується маневр заднім ходом. Розворот в обмеженому просторі часто ще називають дворик, суть полягає в тому, що автомобіль потрібно розгорнути на 180 градусів на території з чіткими габаритами. В основі даного елемента 3 дії: поворот вліво; рух назад; рух вперед. Заїзд в гараж. Полягає в паркуванні автомобіля в боксі (гаражі).

При цьому стартова лінія може бути де завгодно, а вправа виконується заднім ходом. Даний маневр вважається одним з найскладніших. Вправа на автодромі змійка полягає в тому, що після того, як автомобіль рушив, вам доведеться зигзагоподібними рухами подолати «паркан» з конусних стійок.

Після успішної здачі практичного іспиту на майданчику, майбутній водій переходить до руху в умовах міста — це ще одна частина екзаменаційного процесу.