Вправи на дошці ЄвміноваВправи на дошці Євмінова

Особливості виконання вправ на дошці Євмінова

Профілактика захворювань хребта, його зміцнення, лікування травм спини, отриманих у спорті, а також остеохондрозу, початкових форм сколіозу та багато іншого — все це легко здійсненно за допомогою вправ на дошці Євмінова. Головне при цьому знати основні принципи. Дошка Євмінова — це досить ефективний снаряд, здатний, крім іншого, зміцнити тонус м’язів і суглобів і навіть оздоровити весь організм. Для того, щоб можна було досягти необхідних позитивних результатів у використанні даного пристосування, варто навчитися правильно виконувати вправи на ньому.
Першим ділом, приступаючи до занять, необхідно перевірити, наскільки міцно він і його троси закріплені. Після цього дошку за допомогою спеціального гачка встановлюють під нахилом. При цьому дуже важливо бути впевненим у тому, що снаряд не стикається зі стіною, що може його пошкодити.

Всі вправи на дошці Євмінова варто виконувати повільно, нікуди не поспішаючи, важливо при цьому відчувати натяг кожного м’яза. Разом з тим, не варто забувати, що лежачи на снаряді, потрібно відчувати себе комфортно. Якщо це не так і ви, приміром, сповзаєте вниз або вам дуже важко виконати вправу, спробуйте трохи підкоригувати кут нахилу дошки. Далі стежимо за тим, щоб під час виконання вправ не відбувалося різких рухів, бо це може зашкодити м’язам.

Для виконання тренінгу з дошкою необхідно віддавати перевагу статичному режиму і малій амплітуді. При цьому не забувайте про безпеку шийного відділу, намагаючись тренувати його якомога обережніше. Починати вправи на дошці Євмінова варто з наступного: приподнимание тулуба на 15-20 градусів вліво-вправо. У кожну сторону таку вправу потрібно зробити по 10 разів. У перший час достатньо буде одного підходу, з часом кількість підйомів має збільшиться до 30 разів, а підходів — до 4. Далі виконуються повороти ногами, які роблять також вліво-вправо.

Кожен поворот варто виконувати 15 разів в один підхід. З часом можна збільшити число підходів до двох. Ще однією вправою, яке можна виконувати на дошці Євмінова — згинання ніг і розведення їх у сторони.

Робити вправу потрібно 10 разів на 1 підхід, потім поступово збільшуючи кількість разів до 15, а підходів — до 4. Для того, щоб ви могли відчути ефект від вправ на дошці Євмінова, варто їх виконувати регулярно, через день, уникаючи перерв. Якщо це відбудеться, то наступне заняття знову починайте з меншої кількості повторів. Після тренувань на снаряді рекомендується провести масаж спини, який дозволить м’язам розслабитися і прийти в норму після навантажень.