Вправи на фітболВправи на фітбол

Вправи на фітбол: поширені помилки і правила тренування

Фітнес-м’ячем можна повноцінно замінити своє робоче місце (офісне крісло або стілець). Щоб з фітболу не впасти, сидячи на ньому, потрібно постійно себе контролювати. Ви навчитеся тримати поставу, знімаючи з хребта навантаження. Ви також зможете виконувати на фітбол вправи, що сприяють зміцненню ніг і сідниць.

Тут гранично важливо зберігати напругу до кінця тренування. Розташуйте на м’ячі прямі ноги, спираючись на нього литками і п’ятами. Підніміть сідниці вгору і на себе потягніть стопи.
У максимальній точці амплітуди на дві-три секунди затримайтеся і поверніться до первісної позицію. Система тренувань для поліпшення стану проблемних зон підбирається індивідуально. Перед початком тренування рекомендується добре розім’ятися: пострибати на скакалці, потанцювати або просто побігати. Після виконання вправ на фітбол необхідно зробити розтягнути м’язи. Це їм допоможе швидше відновитися.

Гімнастичний м’яч підходить для опрацювання преса, при цьому вправи будуть менш травмонебезпечними, оскільки фітбол допомагає зняти навантаження з поперекового відділу хребта. Для зміцнення абдомінальних м’язів найбільш ефективними вправами на фітбол будуть скручування. Розташуйте м’яч під спину і сідниці, зігніть в колінах ноги і підніміть верхню частину корпусу: шию, плечі і голову.

У такому положенні потрібно затриматися на дві-три секунди, після чого можна повернутися у вихідну позицію. Не всі під час тренування можуть зберегти напругу преса до кінця виконання комплексу. Фахівці радять опускати корпус якнайнижче в початкове положення, щоб відчути максимальну розтягнення м’язів.

Для ефективної опрацювання абдомінальних м’язів рекомендується вибирати фітбол невеликого розміру. Часто вправи на м’ячі використовують для зміцнення грудних м’язів. Такі тренування допоможуть скорегувати форму, збільшити обсяг і підтягти жіночі груди. Корисні в даній ситуації будуть віджимання з фітболом. Для цього, спираючись в підлогу руками, потрібно розташувати м’яч під гомілки.

При цьому спина повинна становити з ногами єдину, рівну лінію. Згинаючи лікті, віджимайтеся, намагаючись повільно опуститися якомога нижче. Після цього, також повільно випрямити руки. Найпоширенішою помилкою при виконанні даної вправи на фітбол є прогин спини в попереку. Це відбувається, якщо ваші руки недостатньо міцні.

В даному випадку рекомендують спробувати віджиматися на кулаках або широко розставити пальці. Якщо рівновага вам зберегти важко на м’ячі, спирайтеся на нього стегнами, поступово переміщаючи фітбол нижче — до щиколоток.