Вправи на грудні м’язиВправи на грудні м'язи

Високоефективні вправи на грудні м’язи

Грудні м’язи є досить об’ємною групою м’язових волокон, для рівномірного розвитку якої потрібно цілий комплекс спеціально розроблених і підібраних вправ. Основними функціями, які виконує ця мускулатура, є обертання рук, приведення їх до центральної лінії тіла, згинання в плечовому суглобі. Крім того, дана група виконує «відразливі» рухи, при яких спостерігається спільне вплив крім грудних, ще триглава і дельтоподібного м’язів.
Перед вибором вправ на грудні м’язи важливо відзначити, що вся група ділиться на: верхню частину грудних м’язів; середній ділянку грудей; нижню частину; внутрішні грудні м’язи. Для оптимальної опрацювання важливо стежити за виконанням комбінованих навантажень на всі частини. Щоб цього досягти важливо одне тренування присвятити, наприклад, верхній і середній частинах, а другу, після достатнього перерви на відновлення, — внутрішнім і нижнім.

До вправи на грудні м’язи, а саме їх верхню частину, необхідно віднести різні жими на похилій лаві. Серед таких особливо виділяються жими гантелей і штанги, а ще розведення перших на похилій лаві. Перераховані вище вправи сприяють якісної прокачуванні верху грудей і складають правильно підібраний комплекс, в якому жим штанги потрібно виконувати першим, після — гантелей (це своєрідний перехід від попереднього снаряда до розведення рук з використанням гантелей), а на останок виконується базовий тренінг для збільшення обсягів грудей , яким є розведення гантелей. Велика грудний м’яз розвивається завдяки віджимань, а також виконанню жимів на горизонтальній лаві.

Такі вправи на грудні м’язи відмінно розвивають крім великих, трицепси, малі грудні, клювовидно-плечові, зубчасті й дельтоподібні м’язи. До цього ж переліку важливо додати розведення спортивних снарядів (гантелей) на рівній лаві і тягу штанги "PULL-OVER". Нижня частина буде якісно опрацьована завдяки віджимань на брусах і жімам на похилій лаві. Особливо проблемною ділянкою для початківців спортсменів-аматорів є внутрішня частина грудних м’язів. Саме цій ділянці, найчастіше від незнання, приділяється найменше часу, що негативним чином впливає на цілісність зовнішнього вигляду атлета.

Для її розвитку важливо виконувати жими вузьким хватом, тягу через голову гантелей "PULL-OVER", зведення верхніх блоків "CROSS-OVER" і рук з використанням тренажера.