Вправи на лаві для пресаВправи на лаві для преса

Похила лава — кращий тренажер для преса

Останнім часом з’явилося безліч тренажерів, які допомагають створювати ідеальний прес без особливих фізичних навантажень. Однак, як показує практика, в більшості випадків це не більше, ніж рекламний прийом. Фахівці давно помітили, що ефективніше того навантаження, яку дають вправи на лаві для преса, просто немає.

Що це за диво-снаряд і в чому його таємниця? Давайте розберемося. У чому секрет ефективності спортивної лави? Роблячи вправи на прес в горизонтальному становище, ми напружуємо тільки прямі м’язи живота.
Ефект від такого навантаження, чесно кажучи, сумнівний. Справа в тому, що напружуючи тільки цю частину преса, ви ніколи не досягнете красивого зовнішнього вигляду. Адже для того, щоб живіт виглядав підтягнутим, потрібно ще качати бічні м’язи, спину, і, звичайно ж, нижню частину преса. Коли ж використовується лава для вправи на прес, ефект зовсім інший.

Задіюються всі м’язи живота, а жир йде набагато швидше. Як правильно виконувати вправи на похилій лаві? Перш ніж приступити до тренувань на похилій лаві, варто знати кілька правил. Так, м’язи преса завжди повинні бути в напрузі. Шию при цьому слід тримати рівно, а не нахиляти вперед.

Тренуючись, не слід поспішати. Намагайтеся рухатися повільно, щоб відчути всі м’язи. Особливо обережно потрібно гойдатися при використанні обважнювачів. Як виконувати вправи для преса на лаві?

Як вже було сказано, тренуватися потрібно в розміреному темпі, контролюючи всі свої рухи. Ноги при цьому потрібно зігнути в колінах і зафіксувати в цьому положенні. Руки з’єднуються в замок і заводяться за голову. На видиху плечі і спина відриваються від лави. Коли корпус і ноги стануть під прямим кутом відносно один одного, рух слід зупинити.

У такому положенні слід зафіксуватися на кілька секунд, зробити видих, і повільно повернутися у вихідне положення на вдиху. На лаві дуже зручно робити скручування, які вважаються одними з найефективніших вправ для преса. Початкове положення: взявшись руками за краї лави, потрібно підтягнути коліна до грудей.

Потім ноги слід по черзі опускати то в одну, то в іншу сторону. Ще одна варіація даної вправи — випрямляти ноги, тримаючи їх на вазі кілька секунд. Виконують і перше, і друге вправу по 20 повторень в три підходи.