Вправи на розтяжку і шпагатВправи на розтяжку і шпагат

Стретчинг допоможе вам сісти на шпагат

Стретчинг відрізняється від інших видів фітнесу тим, що тут всі вправи виконуються повільно і розмірено. Завдяки цьому м’язи стають еластичнішою, що дозволяє безпечно їх розтягувати. Існує такі види стретчинга: 1. Статична розтяжка — це найпоширеніший вид вправ для розтяжки.

Шпагат при цьому у вас вийде зробити не відразу, зате потім ви будете робити навіть найскладніші акробатичні кульбіти без проблем. А вся справа в тому, що м’язи при такому тренуванні витягуються поступово, а головне, практично безболісно. Розтягування відбувається під вагою тіла, за рахунок розслаблення м’язів.
2. Пасивна розтяжка за принципом виконання нагадує попередній вид тренування, але при цьому при виконанні вправ обов’язково повинен бути присутнім партнер. Саме він і прикладає зусилля для розтягування. 3. Балістична розтяжка являє собою неконтрольовані рухи. Приміром, для того, щоб торкнутися пальцями ніг, потрібно зробити кілька пружинистих рухів з хорошою амплітудою.

Такий тип розтяжки не радять використовувати новачкам, він підходить тільки досвідченим спортсменам. 4. Протилежність балістичному стретчінгу — динамічна розтяжка. При виконанні вправ на розтяжку, шпагат (наприклад) робиться контрольовано, м’яко, в рамках діапазону можливостей м’язів. До динамічному стретчінгу відносяться різні махи і перекати.

5. Ізольована розтяжка — це вид стретчинга, при яким кожен м’яз опрацьовується окремо, і на час виконання вправи як би ізолюється від решти тіла. Таке тренування прекрасно підходить для розігріву м’язів до і після основного комплексу вправ. Вона допомагає зробити суглоби більш рухливими і зняти навантаження на них.

Іноді при ізольованій розтяжці використовуються додаткові снаряди: ремені, пояси, мотузки, еластичні бинти. 6. Нервово-м’язова або проприоцептивная розтяжка є найкращим способом збільшити амплітуду рухів. Такі вправи не підходять для новачків і взагалі виконуються тільки під наглядом фахівця. В основі цієї техніки лежить поєднання ізометричного скорочення м’язів і пасивної розтяжки. Наприклад, якщо відбувається розтягнення м’яза стегна, спочатку вона обережно розтягується, потім скорочується, долаючи опір — ваше або вашого партнера.

Після цього слід напружити протидіючу групу м’язів. Все це необхідно для того, щоб при наступному тренуванні результат розтяжки був краще. Пам’ятайте про те, що всі вправи на розтяжку і шпагат можуть бути травмонебезпечними, особливо якщо робити їх не правильно.

Тому краще всього починати займатися стретчингом під наглядом тренера.