Вправи на розтяжкуВправи на розтяжку

Чого ви ще не знали про вправи розтяжки

Багато відвідувачів фітнес клубів вважають, що для формування красивого тіла хвилі достатньо звичайної силового навантаження і періодичних кардиотренировок, зокрема на біговій доріжці або велосипеді. Але, варто зазначити, що ще одним важливим фактором тренінгу з розвитку тіла, про який часто просто забувають, є вправи розтяжки. Вони можуть бути актуальними, як з точки зору розслаблення м’язів за підсумками основної тренування, так і в якості окремого повноцінного тренінгу. При цьому розтяжка зовсім не має на увазі під собою обов’язкове присідання на шпагат.
Навпаки, її основним завданням є розвиток гнучкості тіла, розслаблення м’язів і підготовка їх таким чином до основних навантажень. Вправи на розтяжку можуть бути декількох видів: динамічні, статичні і балістичні. Перший вид розтяжки являє собою виконання активних амплітудних рухів, метою яких є розігрів м’язів і їх підготовка до подальшої роботи.

Виконуючи під час такої розтяжки вправи потрібно поступово збільшувати амплітуду рухів. Цей вид розтяжки вельми ефективний в плані розминки, але при цьому необхідного результату подовження м’язів він не дає. Статичний вид розтяжки заснований на статичному перебуванні в одній позиції (приблизно 30 секунд), що дозволяє розтягнути певну м’яз. Для початківців такий вид розтяжки спочатку може здатися складним і малореалізуемим, але, насправді, всього лише через 10-12 днів тренувань таку розтяжку можна буде виконувати також легко і красиво, як підготовлені атлети.

Рівним чином вправи розтяжки статичного виду підрозділяються на активну і пасивну. Відрізняються вони між собою тим, що в другому випадку розтягуватися допомагає партнер або спеціальні тренажери. Але тут головною умовою з безпеки є достатній досвід партнера або необхідні знання по роботі з відповідними тренажерами. Балістична розтяжка — це легкі пружинисті рухи, в яких основна роль відводиться збільшенню амплітуди шляхом залучення інерції руху тіла.

Однак саме у фітнесі такий вид розтяжки не поширений, і відповідно, для новачків не рекомендується. В ідеалі на динамічні вправи розтяжки повинно йти 12-15 хвилин. Після цього можна переходити до виконання статичних вправ. Крім цього, існує ще й така розтяжка, яку потрібно використовувати в комплексі вправ розминок. Це дозволяє наситити м’язи кров’ю, а також виробити більше суглобової рідини.

Не варто нехтувати даним пунктом тренувань, оскільки від його якісного виконання залежить успіх всього тренування.