Вправи на трапеціюВправи на трапецію

Як сформувати красиву шию і спину: вправи на трапецію

Трапецієподібні м’язи є парними і розташовуються у верхній частині спини. Основною їх функціональної завданням є захист шийних хребців і зведення в єдине ціле трьох м’язових груп: найширших, дельт і м’язів шиї. Також від них безпосередньо залежить ефективність роботи шиї і плечового пояса.

Сама трапецієвидна м’яз здатний скорочуватися в трьох напрямках: при скороченні верхній частині піднімається лопаткова кістка і плече; за наближення лопатки до хребта відповідає середня частина; нижня опускає лопатку і плече. Для правильної опрацювання всієї групи необхідно при складанні комплексу підбирати вправи на трапецію з урахуванням описаних особливостей. Так, вірно складений тренінг буде включати вправи, по черзі зачіпають всі частини цієї м’язової групи.
До вправ на трапецію, а саме її верхню частину, відносяться різноманітні шраги зі штангою, що знаходиться за спиною. Вони чудово справляються з тренуванням верхньої трапеції, що створює м’язову основу правильної постави. Кращий час для цього вправа — кінець тренування, присвяченій цього м’язової групі. Для досягнення результату виконати необхідно три сети з 10 повтореннями кожен.

Також для цієї ж частини відмінно підійдуть шраги з цим же спортивним снарядом, тільки тримати його необхідно перед собою. Це вправа на трапецію відмінно формує масивний верх спини, що рельєфно підкреслює атлетичного. Саме тому жінкам не рекомендується виконувати подібне вправу. З технічного боку важливим залишається збереження нерухомості вертикального положення голови, а також повна фіксація корпусу, ліктів і ніг.

З цього випливає, що єдиними рухомими компонентами залишаються трапеції. Для розвитку середній частині даної мускулатури відмінно підійдуть тяги штанги до рівня підборіддя, а також шраги з гантелями. Останні формують не тільки середину, але й верх трапеції. Важливо якісно розігріти мускулатуру перед виконанням даної вправи, а також всі плечові зв’язки.

Для цього можна повисіти на перекладині і кілька разів підтягнутися. Що стосується технічної сторони, то при виконанні шрагов необхідно постійно стежити за правильною поставою, а голову завжди тримати тільки прямо, спрямувавши погляд вперед. Нижня частина цієї групи м’язів розробляється при піднятті важких над головою. Ізолюючих вправ на трапеції небагато, так що працювати над ними необхідно в комплексі.

Відмінним варіантом буде підняття гантелей.