Вправи на трицепс з гантелямиВправи на трицепс з гантелями

Як накачати трицепс за допомогою гантелей?

Сформувати гарний трицепс можна на тренажерах, з гантелями або штангою, при цьому техніка роботи з обважнювачами приблизно однакова, за винятком хвата. Виконуючи вправи з гантелями, ви додатково стимулюєте роботу м’язів-стабілізаторів. Це неодмінно корисно, але створює перерозподіл навантаження по тілу. Крім того, гантелі — це загальнодоступний снаряд, який у багатьох є вдома.

Сучасні моделі обладнані системою регулювання ваги. Сформувати рельєфну мускулатуру вам допоможе сушка м’язів. Важливо дотримуватися певних правил і не тільки виконувати з гантелями вправи на трицепс, але і стежити за харчуванням. При складанні програми тренувань важливо приділяти увагу трьом аспектам: самій системі фізичних вправ, спрямованих на формування м’язів; режиму і раціону харчування; відпочинку після тренування, оскільки відновлення м’язових волокон, їх ріст і формування відбувається саме в цей період. Найбільш популярними є наступні вправи: підйом гантелей стоячи; розгинання руки в нахилі; підйом гантелей стоячи; розгинання рук в положенні сидячи на лаві.
Виконуючи вправи на трицепс з гантелями, важливо дотримуватися певних правил: до основної програми приступайте тільки після виконання розминки, навіть якщо ви просто вирішили виконати кілька вправ і тренування не буде тривалою. Розминка, насамперед, допоможе уникнути травм, оскільки забезпечить розігрів м’язів і відповідатиме за їх підготовку до плідної роботи; вправи в основному ізолюючі, в них майже не задіяні інші м’язи. Тому ви повинні навантаження відчувати саме трицепсом, інакше порушиться техніка виконання; обережно вибирайте робочий вагу. Починати займатися опрацюванням м’язів слід з малим робочим вагою, який ви зможете утримувати без зусиль на витягнутій руці.

Однак це не означає, що ваги не повинно бути і зовсім. У середині виконання вправи на трицепс з гантелями ви повинні відчувати нарізку, а в другій половині — долати опір обтяження; для обох рук число повторень має бути однаковим. Рекомендується кожен елемент тренувальної програми виконувати 2-3 рази по 10-12 повторень; верхня частина руки при виконанні вправ залишається нерухомою — це головне правило тренування, спрямованої на формування трицепса. Пам’ятайте, що ефективність вашої роботи буде залежати від дотримання техніки виконання; багато вправи на трицепс з гантелями досить складні.

Якщо ви початківець спортсмен, перед виконанням ізольованих вправ, потрібно зміцнити м’язи, тобто створити базу. Для цього можна використовувати віджимання, жим штанги, підтягування. Не варто недооцінювати ці вправи — вони допоможуть вам під час тренування уникнути серйозних травм; виконуйте всі рухи плавно, без ривків — це допоможе додатково розтягнути м’язи і закріпити результат.