Вправи на турнікуВправи на турніку

Виконання силових вправ на турніку

Багатьма спортсменами не приділяється достатньої уваги снаряду, яким доводилося користуватися з раннього дитинства, — турніка. Чого ж можна домогтися, виконуючи всі вправи на турніку, і які переваги даного обладнання? Звичайно ж, основною перевагою турніків є їх доступність.

Вони дозволяють значно економити гроші і час, припускаючи при цьому можливість створення його навіть вдома. Робота на турніку дозволяє збільшити свою силу під дією власної ваги, при цьому ймовірність отримання травм зводиться до мінімуму, якщо не виконувати, звичайно, різних трюків і елементів, а також дотримуватися основних заходів безпеки. Щоб навчитися підтягуватися на турніку, немає необхідності докладати значних зусиль. Переважно всі вправи на турніку грунтуються на підтягуваннях, які різняться лише технікою виконання і різними хватами.
Для досягнення хороших результатів достатньо лише щодня виконувати силовий тренінг по повній програмі. Не погано обзавестися спеціальними рукавичками для турніка, що дозволяють захищати руки від тертя об поперечину. Швидких результатів від виконання всіх вправ на турніку добитися не вийде. У цій справі необхідно запастися великою кількістю терпіння і волі.

Не варто забувати про техніку виконання підтягувань. До перекладині слід тягнутися дуже рівно і повільно, не смикаючи ноги і корпус. При цьому темп повинен бути досить повільним.

На турніку задіюється цілий ряд основних м’язів. Серед них — ромбовидна, найширша м’яз і велика кругла. Крім цього, працюють трицепс, біцепс, мала грудна м’яз і велика грудна. Завдяки проведенню регулярних силових навантажень збільшується сила і об’єм м’язових волокон.

Також при їх допомозі зміцнюються зв’язки, кістки і сухожилля. Всі вправи на турніку допомагають чудово виглядати і бути здоровим. Початківцям перед переходом до складних вправ, слід ретельно оволодіти технікою з підтягування двома руками. Багатьом вдається даною технікою опанувати ще з дитинства, проте рівень підготовки кожному характерний свій.

Перед виконанням вправи, необхідно визначитися з метою його проробляє. Це може бути набір м’язової маси або ж збільшення сили. Для першого підтягуватися вгору слід з великою швидкістю, а опускатися, навпаки, повільно. Для здійснення другої мети, підйом виробляють повільно, а опускання швидко. Бажання домогтися обох цілей передбачає утримання м’язів в напрузі і при підйомі, і при опусканні тіла.

Немаловажним при виконанні вправ також є спосіб хвата. Застосування кожного з них передбачає тренування певної групи м’язів. Щоб зміцнити найширші м’язи спини і плечі, слід робити хват зверху.

Для тренування біцепсів вдаються до допомоги виконання хвата знизу.