Вправи на турніку брусахВправи на турніку, брусах

Ефективні вправи на турніку, брусах

Вправи на турніку, брусах є досить поширеним тренувальним набором, який широко використовують як новачки, так і професіонали. Це обумовлено доступністю даних спортивних снарядів, а також ефективністю подібних занять. Тільки при їх використанні можна якісно прокачати стегна, груди, плечі, спину, руки, а ще підтягти прес і сідничні м’язи. Регулярні заняття, побудовані за такими принципами, допоможуть створити дійсно ідеальне тіло атлета, а також скинути зайву вагу.
Що стосується місця проведення таких тренувань, то вибір просто величезний. Це може бути вдома (встановити відповідний снаряд в дверному отворі не складе праці), в тренажерному залі або ж на свіжому повітрі (знайти і турнік, і бруси можна на будь-якому шкільному стадіоні або дворі багатоквартирного будинку). Основними рекомендаціями щодо виконання вправ на турніку, брусах є такі.

Класичним варіантом вважається виконання підтягувань на турніку і віджимань на брусах, однак це далеко не повний перелік можливих занять на цих снарядах. Урізноманітнити звичайні підтягування можна варіацією використовуваного хвата. Існують такі види: прямий (пальці від себе); змішаний (одна долоня спрямована від себе, інша до себе); зворотний (долоні і пальці повернені до себе); нейтральний (паралельний); середній (відстань між кистями одно ширині плечей); вузький (кисті на максимально близькій відстані); широкий (60 — 80 см). Важливо також зауважити, що перед виконанням вправ на турніку, брусах необхідно як слід розігріти м’язи і суглоби, щоб запобігти можливі травми.

Крім того, заборонено робити різкі рухи, а всі вправи (як підйоми, так і опускання) виконуються розмірено і повільно. Це дозволяє виконувати всі вправи виключно завдяки силі м’язів, а не інерційному руху. Для запобігання травмуванню необхідно постійно стежити за технікою руху.

Останнє правило вельми важливо, адже основне навантаження припадає на суглоби, а пошкодити їх досить просто, якщо не дотримуватися правильну техніку. Якщо говорити про періодичність таких тренувань, то для новачків достатнім буде 4 заняття на тиждень: два легких і два підвищеної складності. Що стосується кількості підходів, то вони розраховуються відповідно до витривалістю і рівнем фізичної підготовки. Кожне з вправ на турніку, брусах, яке входить в комплекс, потрібно виконувати в 4 підходи з найбільшим числом повторень.

А для підвищення інтенсивності з часом скорочується час відпочинку між підходами, а їх число збільшується.