Вправи на турніку і брусахВправи на турніку і брусах

База в силовому тренінгу: загальне визначення поняття

На початковому етапі тренувань потрібно великим м’язовим групам приділяти особливу увагу, слід також стежити за їх формуванням і розвитком. Пов’язано це з тим, що кожному новачкові потрібно підтягнути свій рівень фізичної підготовки, зміцнити зв’язки, що зробити без базових вправ практично неможливо. Базовий тренінг формує міцний фундамент, який допоможе прокласти шлях до нових спортивних успіхів. Потрібно при цьому розуміти, що без основи не можна нічого побудувати.
Виконуються базові вправи на брусах і турніку. Ця класична пара спортивних снарядів, які знайти можна на будь шкільному майданчику для занять фізкультурою, у дворах чи в спортзалі. Щоб не пропускати тренування в негоду, рекомендується встановити вдома спортивний мінікомплексів. Не секрет, що швидкість отримання результатів від занять залежить від їх регулярності.

Радикально вирішити проблему з прогулами допоможе настінний турнік, адже відтепер ви зможете проводити тренування навіть вдома. До базовим вправам в силовому тренінгу відносяться: віджимання на брусах; підтягування на турніку; класичні віджимання від підлоги; різні варіації присідань. Розглянемо докладніше опис даного комплексу Одним з популярних вправ є віджимання на брусах, виконуючи які ви зможете пропрацювати м’язи рук, грудей, а також спини і преса. Фахівці рекомендують для виконання віджимань вибирати звичайні бруси, ширина яких не перевищує 52 см.

При цьому слід розуміти, чим снаряд вже, тим менше ви ризикуєте отримати травму. Підтягування на турніку дозволяють включити в роботу ті ж, що і в попередній вправі, групи м’язів. При цьому не обов’язково підтягуватися з різними варіантами хвата, оскільки всі вони задіють м’язи однаково, тобто акцент навантаження практично не змінюється.

Віджиматися можна в будь-якому місці. Це важливо особливо, коли для виконання вправ на турніку і брусах, спортивного спорядження поруч з якоїсь причини не виявилося. Професіонали рекомендують практикувати віджимання на одній руці. Присідання є базою для опрацювання нижній частині тіла. Є різні варіації виконання даної вправи.

Сюди входять присідання з використанням власної ваги як навантаження, а також робота з додатковими обважнювачами. Однак, якщо ви щодня бігаєте, щоб уникнути перетренованості, можна не включати в програму занять присідання. Виконуючи базові вправи на турніку і брусах, ви зможете підготувати організм до більш інтенсивних навантажень.

Однак пам’ятайте, що ускладнювати тренування потрібно поступово, щоб знизити ризик отримання травм. Під час занять постарайтеся стежити за відчуттями і реакціями організму на будь-який вид навантажень. Початківцям атлетам також рекомендується вивчити літературу, присвячену азам спортивної біохімії та фізіології, що дозволить уникнути помилок в процесі тренування.