Вправи на турніку З чого початиВправи на турніку. З чого почати

Правила і рекомендації щодо виконання вправ на поперечині

Заняття на турніку використання додаткового обладнання не вимагають. Все, що знадобиться вам — це вага тіла, який використовується в якості навантаження, а також сама поперечина. Якщо ви вперше стикаєтеся з вправами на турніку, значить, перш за все, потрібно добре підготувати до цього заняття руки.

Для цього висите на турніку щодня, на скільки вистачить сил. Таким чином, ви зміцните кисті рук, що допоможе надалі уникнути їх зісковзування з поперечини. Коли ви зрозумієте, що готові підтягуватися, переходите до виконання вправ на турніку. З чого почати тренування? Перш за все, потрібно розуміти, що підтягування на перекладині відрізняються відстанню між руками і способом хвата.
Міцно вхопитеся за турнік зворотним хватом (долоні повернені до вас), розташувавши на ширині плечей руки. Підтягування виконуйте плавно, без стрибків і різких рухів. Намагайтеся звести лопатки разом. Коли підборіддя підніметься трохи вище поперечини, можна опускати тіло вниз.

Ця вправа підходить початківцям спортсменам, які не володіють високим рівнем базової фізичної підготовки. Коли ви освоїте підтягування, руки стануть сильнішими, можна переходити до виконання інших вправ на турніку. З чого почати підвищення навантаження? Відповідь очевидна — необхідно змінити спосіб хвата на прямій.

У цьому випадку, долоні відвернуті від обличчя. Щоб опрацювати найширші м’язи і біцепси, використовують вправи на перекладині, які виконуються з вузьким захопленням. Щоб ефективно прокачати м’язи спини, рекомендується виконувати підтягування з широким хватом.

При цьому важливо пам’ятати правило: чим вже захоплення поперечини, тим більше активізуються м’язи спини. Перш, ніж приступати підтягування, потрібно визначитися, скільки приділяти часу тренувань і як дихати в ході заняття. Правильному виконанню вправ на турніку сприяє не тільки міцний хват, але і правильне дихання, без якого домогтися позитивного ефекту від занять не вийде. При підйомі тіла в максимальній точці амплітуди, коли потрібно застосувати зусилля — робіть видих, опускаючи тіло плавно вниз — повільно вдихайте повітря на повні груди.

Тренуватися потрібно систематично. Фахівці рекомендують робити по два-три підходи, виконуючи в кожному по 10-15 повторень. Поступово навантаження можна буде збільшувати.

Перераховані вище рекомендації допоможуть вам знайти відповідь на питання: з чого почати вправи на турніку? При цьому ви зможете уникнути травматизму, а також ефективно зміцните верхню частину корпусу.