Вправи на турніку з чого початиВправи на турніку: з чого почати

Як правильно займатися на турніку

Сьогодні серед юнаків вельми поширеним видом фізичних вправ є підтягування на турніку. Завдяки йому можна добре прокачати м’язи грудей, рук і спини. Більше того, такі заняття володіють деякими перевагами перед іншими видами спорту, спрямованими на збільшення і зміцнення м’язів.

Дотримання всіх правил використання турніка, дозволяє домогтися відмінних результатів без фінансових витрат. Крім цього, щоб займатися вправами на турніку, немає потреби вдаватися до використання додаткових технічних засобів. Найбільш необхідне в даному процесі — вага вашого тіла і сам турнік. Однак у більшості людей спочатку виникає проблема, що стосується вправ на турніку: з чого почати?
Тим, хто зіткнувся з подібним видом спорту вперше, краще спочатку провести адаптацію тіла і рук до цього процесу. Для цього слід щодня просто висіти максимальну кількість часу на турніку, що дозволить кистей рук зміцніти і не зісковзувати з поперечини. Лише після виникнення відчуття готовності — можна починати приступати до тренувань. Крім цього, важливо навчитися правильному способу хвата.

Для коректного дотримання правил обхвату перекладини і проведення вправ на турніку, з чого почати вам підкаже наступну пораду: братися за неї потрібно так, щоб руки розміщувалися на ширині плечей, а долоні були повернені до лиця. Підтягуватися слід плавно, не виробляючи стрибків або ривків. Лікті при цьому повинні рухатися вниз, злегка розходячись в сторони.

Плечі переважніше тримати в розслабленому стані, спину вигнутою, а лопатці близько розташованими один до одного. Ноги краще трохи зігнути і перехрестити. Після досягнення підборіддям положення над поперечиною, слід почати плавно опускати тіло вниз.

Така вправа застосовно до тих, кому не властиво володіння хорошою фізичною формою, а також досвідом занять на турніках. Освоєння даної вправи дозволить зробити руки сильніше і перейти до виконання наступних вправ з використанням прямого хвата. Щоб накачати м’язи спини і верхню частину варто вдатися до допомоги використання широкого хвата за голову, а також до грудей. При цьому м’язи будуть працювати тим інтенсивніше, чим ширше будуть розставлені руки. Трицепси і плечові м’язи можна накачати при здійсненні нейтрального хвата, при якому необхідно обхопити руками перекладину долонями всередину.

При цьому варто уникати утворення зазору між руками.