Вправи Олександра ЗассаВправи Олександра Засса

Специфіка програми вправ Засса

Сухожилля являють собою сполучну тканину, за допомогою якої м’язи прикріплюються до кісток. Вони важливі для всіх бійців, тому як саме від їх натренованості залежить здатність до правильного нанесення ударів, вони передають зусилля від скорочень м’язів на скелет і задіють у рух весь організм. Серед усіх різноманітних систем тренування сухожиль, почесне місце займає програма вправ Олександра Засса. Найбільш вдалим прикладом роботи даної системи є її винахідник, який свого часу прославився неймовірною силою. На той період він був у складі циркової трупи і демонстрував умопомрачающіх трюки.
Він міг зігнути металеву балку, порвати товсту ланцюг, піднімати будівельну балку зубами, дотримуючись за спеціальні кріплення, піднімати і нести на собі коня, тримати пару коней, що біжать в протилежний боку — список його здібностей можна довго ще продовжувати. Але найцікавішим виявляється те, що його вага при цьому становив всього лише 60 кг, тому глядачі підозрювали в цьому якийсь підступ, адже не можливо було повірити, що цей стрункий атлет може підняти таку велику вагу. Тільки тому Залізний Самсон був змушений набрати масу до 80 кг, щоб мати товарний вигляд. Насправді таких успіхів Засс досяг завдяки власно розробленою схемою тренувань сухожилля.

Вона включає в себе статичні та ізометричні вправи, напруга суглобового апарату в цілому. Отже, необхідно практикувати напруги з тривалістю до 20 сек, при звичайному здоровому харчуванні і маючи практику — 1 хв, при цьому дихання спокійне, а не різке, як при поднятиях великих тягарів у бодібілдингу. Всі вправи Олександра Засса виконуються по 5 разів з інтервалом в 30 сек. Рекомендується щотижня перевіряти зростання свого прогресу.

Для цього необхідно взяти ланцюг і спробувати розтягнути її внизу, навантаження повинна піти на шию, потім слід відпустити її, якщо ж руки самостійно направляються нагору, те це означає, що у вас все добре і вже спостерігаються поліпшення. Засс запропонував два комплексу вправ, для яких потрібні ланцюг, дріт і дві трубки, щоб зробити рукоятки. Ось один з них: Спочатку постарайтеся розтягувати ланцюг за допомогою зігнутою лівої руки, тримаючи в ній її кінець.

Потім зробіть це над головою і перед грудьми, зігнувши при цьому руки в ліктях. Спробуйте зробити подібне у себе за спиною, сильно напружуючи трицепси. Потягніть ланцюг вдалину від спини. Далі обмотайте її навколо грудей і на вдиху напружте м’язи в даній області. Наступним елементом необхідно виконати надягання кріплень ланцюгів на ноги, а інші кінці візьміть в руки.

Напружте трапецію. Розтягуйте ланцюга, спираючись на трицепси і дельти. Потім зробіть це від ноги, на стегні, обмотаним за шиєю, лежачи, стоячи на руках, розтягуючи руками і ногами одночасно.