Вправи під час вагітностівправи під час вагітності

Вагітність — не привід кидати спорт: фізичні вправи для майбутніх мамочекПравільно підібраний комплекс тренувань допомагає роботі серця, підвищує гнучкість тіла, регулює набір ваги, допомагає підготувати організм до пологів. Силові тренування і біг допустимі на початковому етапі вагітності, але тільки у випадку, якщо у вас немає загрози викидня. Зі збільшенням терміну слід уникати тренувань, пов’язаних з підвищеним ризиком отримання травм або падіння. Забути доведеться про кінному спорті, катанні на роликах, ковзанах, велосипеді і т.д. Перед виконанням будь-яких вправ під час вагітності рекомендується проконсультуватися з вашим гінекологом.
Розглянемо кілька безпечних вправ для майбутніх матусь: ходьба — піші прогулянки благотворно впливають на роботу серцево-судинної системи. Помірна ходьба не чинить надмірного навантаження на м’язи і суглоби ніг. Така вправа є безпечним протягом всієї вагітності і чудово вписується в ваш графік; плавання, на думку медиків та фахівців в області фітнеса, даний вид вправи є самим безпечним і ефективним для майбутніх матусь. Плавання благотворно впливає на серцево-судинну систему, а також дозволяє вагітним жінкам контролювати вагу; аквааеробіка — таке тренування припадає до смаку багатьом. Водні вправи під час вагітності надзвичайно корисні для зв’язок, сприяють зниженню набряклості ніг, яка виникає на пізніх термінах; розтяжка і йога — такі заняття дозволяють підтримувати м’язовий тонус, зробити тіло пластичним і гнучким.

Під час розтяжки будьте обережні — не перестарайтеся; пілатес — це релаксація і дихальні техніки, а також силові тренування і розвиток гнучкості. В основі занять лежать певні рухи живота і тазового дна. У період виношування немовляти ці м’язи найбільш уразливі, тому заняття пілатесом корисні для вагітних. Багато вправи дозволяють зняти навантаження зі спини і м’язів тазу; танці для майбутніх матусь — це плавні рухи під улюблену музику, які сприяють зміцненню серцевого м’яза, причому виконуються в домашній затишній обстановці. Уникати слід різких поворотів, обертань і стрибків.

Існують навіть спеціальні групові заняття танцями для вагітних; аеробіка для майбутніх матусь забезпечує необхідну навантаження організму на різних термінах. Фахівці рекомендують виконувати такі вправи під час вагітності в спеціальних тренувальних класах, де ви в будь-який момент зможете звернутися за допомогою до інструктора. Фахівці рекомендують майбутнім матусям проводити регулярні тренування, проте пам’ятайте, що старатися з навантаженнями відтепер вам заборонено.

Перед початком занять настійно рекомендується проконсультуватися з лікарем.