Вправи після кесаревого розтинуВправи після кесаревого розтину

Перші вправи після кесаревого розтину

Будь-яке хірургічне втручання представляє для організму чималий шок. Не є винятком і кесарів розтин, яке вважається повноцінною операцією. І в незалежності від того, що її результат може принести молодій мамі довгоочікуваний подаруночок у вигляді малюка, все-таки є і неприємні наслідки. Тому, після кесаревого розтину організм жінки потребує особливого ставлення. Може хтось здивується, але існують вправи після кесаревого розтину, які проводяться буквально відразу ж.
У післяопераційний період у жінок можуть спостерігатися нудота, головні болі, блювоти, слабкість. Крім цього, є ще й сила-силенна заборон, які також не доставляють молодій матусі задоволення. І ось саме в ці моменти можна вже починати проводити певні вправи, що сприяють налагодженню кровообігу і можливості відчути власне тіло.

При цьому звичайно ж варто розуміти, що рухи не повинні бути різкими. Перше, що потрібно зробити — це сісти по зручніше, витягнути ноги. Для зручності під спину можна покласти подушку. Потім необхідно енергійно згинати й розгинати стопи ніг, повторюючи такі дії по кілька разів.

Далі з такою ж періодичністю потрібно повращать стопами в обидва напрямки. Можна спробувати, але тільки обережно, притиснути ноги в колінах до опори під вами і відпустити. Розімнути можна і м’язи сідниць, періодично стискаючи їх і відпускаючи. Ну і на останок потрібно зігнути в коліні ногу, потім відпустити. Точно таке ж повторити і з іншою ногою.

Є також комплекс вправ після кесаревого розтину, спрямованих на зміцнення м’язів тазового дна. Вони є дуже корисними, особливо для молодих матусь. Такі вправи сприяють запобіганню мимовільного сечовипускання, швидшому очищенню порожнини піхви і поверненню м’язам еластичності.

Вони передбачають напруга і розслаблення м’язи піхви і ануса протягом поступово збільшується часу — до 30 — 50 с. Ще одна вправа виконується, коли уявляєш, що тазове дно — це своєрідний ліфт. Для «виклику його на перший поверх», потрібно втягнути трохи м’язи в себе і на деяку мить затримати їх в такій позиції Потім знову ще трохи втягнути їх з невеликою затримкою. Виконання таких вправ може дозволити «підняти ліфт на 10-й поверх».

Подібні заняття повинні проводитися без суєти. Не варто робити вправу, якщо воно доставляє дискомфорт те саме болю.