Вправи при болі в поперекуВправи при болі в попереку

Які вправи допоможуть позбутися від болю в спині?

Після того, як ви відчули в попереку біль, лікарі радять на 24 години знизити або зовсім виключити фізичну активність. Найкраще знайти позу, в якій ви не відчуваєте болю і лежати, не рухаючись. При цьому можна допомогти собі, роблячи нескладні вправи, що зменшують запалення і запобігають нерухомість.

По суті — це не фізичні навантаження, а просто зібрання поз. «Приміряючи» їх на себе, ви знайдете те вправу від болю в попереку, яке вам точно допоможе. А ще варто сказати, що якщо під час виконання комплексу ви помітите, що в якійсь позі у вас зникла або хоча б затихла біль — використовуйте це положення для відпочинку. Дуже уважно поставтеся до своїх відчуттів під час виконання вправ. У випадку, якщо біль посилиться або її вогнище стане більше, той повторювати його більше не варто.
У перші дні всі вправи від болю в попереку слід повторювати не більше трьох разів. Зарядку слід повторювати три рази в день. В інший час потрібно просто відпочивати. Коли біль стане вщухати число повторів слід довести до 10 разів. Виконувати вправи при болі в попереку слід на підлозі, підстеливши мат.

Якщо у вас на ліжку твердий матрац, то, в принципі, можна виконувати вправи там. Пози для полегшення болю в спині Ляжте на живіт, руки витягніть уздовж тіла. Якщо ви все одно відчуваєте біль, покладіть під живіт подушку. Якщо і це не допомогло, зробіть так: трохи поверніться на праве або на ліве стегно, залежно від того, з якого боку більше болить.

При цьому можна покласти руки під голову. Ляжте на спину. Ноги зігніть в колінах під прямим кутом, при цьому не відривайте ступні від підлоги.

Лежачи на підлозі ізогніте поперек, намагаючись стегнами відірвати її від поверхні, потім опустіть її і з силою вожміте в підлогу. Намагайтеся зберігати грудну клітку нерухомою. Цю вправу потрібно повторити хоча б три рази, востаннє постарайтеся застигнути в піковій точці на кілька секунд.

Лежачи на підлозі, зігніть коліна і перекочуйте їх з боку в бік, намагаючись опустити їх якомога нижче. Не відривайте від підлоги спину, руки можна покласти за голову або на живіт. Ляжте на бік, руки витягніть уздовж тулуба.

Руку підніміть над підлогою на кілька сантиметрів, піднімаючи руками голову і підтримуючи шию. У такому положенні потрібно застигнути, поки не відчуєте втому в шиї. Повторіть для іншого боки.