Вправи при болях у спиніВправи при болях у спині

Що потрібно знати про вправи при болях у спині

З проблемами в попереку в наш час стикаються багато людей, причому в рівній мірі як дорослі, так і молодь. Основною причиною виникнення больового синдрому в спині є перенапруження або перевтому м’язів в цій частині тіла. Можна спробувати виконати гімнастичні легкі вправи при болях у спині, які сприятимуть зміцненню м’язів. Однак це можна робити тільки в тих випадках, якщо болі не гострі.

Тільки за рекомендацією лікаря можна включити в свій режим дня періодичне виконання вправ на розтягнення. Систематичне виконання такої гімнастики може стати запорукою зміцнення так званого м’язового корсету, що в свою чергу означає запобігання виникнення ризику знову перенапружити м’язи. Тим самим вам вдасться забезпечити собі захист від повторення болів в спині. Рекомендується уникати таких рухів, положення тіла або вправ при болях у спині, від яких ваш стан буде погіршуватися. Залиште ідею з гімнастикою осторонь, якщо болі гострого характеру, які при цьому ще сковують ваші рухи тіла.
У такій ситуації самим чинним і корисним способом лікування стане постільний режим і прийом знеболюючих препаратів. До числа небезпечних рухів, здатних згодом погіршити стан хребта, варто віднести наступні: підйом вантажів вище талії, присідання, підйом ніг лежачи, наприклад, на дивані. Рівним чином у вправах при болях у спині можна помітити, що вони в більшості своїй відрізняються простотою і доступністю, тобто до їх виконання можна приступати у себе вдома без залучення спеціального інвентарю та обладнання.

Існує кілька видів вправ, здатних знизити больові відчуття в спині, або ж повністю позбавити від неї: ряд силових вправ, завданням яких є зміцнення м’язів ніг, живота і спини; вправи на розтяжку, що дозволяють досягти хорошої гнучкості суглобів і м’язів, що в наслідок забезпечить вам захист від пошкоджень; всі аеробні вправи, які здатні зміцнити серце і м’язи, услід за чим поліпшується кровотік і організм отримує можливість швидше відновлюватися. Варто відзначити, що виконання вправ при болях у спині може відбуватися в будь-якому зручному положенні, яке у кожної людини може відрізнятися. Приміром, одним легше виконувати гімнастику при болях у спині в сидячому положенні, але зате в горизонтальному положенні вони відчувають максимальний дискомфорт.

У зв’язку з цим рекомендується методом експерименту і за допомогою лікаря визначитися з самим підходящим для вас положенням тіла. Від цього залежить зниження больового синдрому та ефективність вправи вцілому. Фізичні заняття, які тільки підсилюють болі в спині, повинні бути вами повністю виключені, оскільки вони можуть в наслідок тільки погіршити ваш стан.