Вправи при грижі хребтаВправи при грижі хребта

Чи можна займатися фітнес- вправами при грижі хребта?

Міжхребцева грижа — серйозне захворювання, супроводжуване розривом фіброзного кільця і ​​подальшим за цим рядом негативних факторів, у тому числі виникненням сильних болів. Така проблема може викликати спазмування м’язів, їх оніміння і поколювання. Дуже часто дане захворювання супроводжується ще розвитком так званих відображених болів, що виникають в литкових м’язах, сідницях або на поверхні стегна. Від того місця, де конкретно утворилася грижа, залежатиме подальше поширення болів. До числа одних з поширених способів профілактики та лікування цієї хвороби відноситься лікувальна фізкультура або, навіть, спеціальні заняття фітнесом.
Однак потрібно знати, що вправи при грижі хребта можуть призначатися тренерами тільки в тому випадку, якщо є точний діагноз, поставлений відповідним лікарем. Крім цього, рекомендується провести консультацію саме з фахівцем з лікувальної фізкультури, в ході якої вам будуть дані важливі відомості щодо укорочених і розтягнутих м’язів. Ідеальним варіантом для хворого з грижею хребта може стати фітнес-тренер, який раніше отримав спеціальність з фізичної реабілітації або лікувальної фізкультури. Однак, у зв’язку з тим, що таких експертів дуже мало, варто знати про деякі важливі моменти виконання фітнес- вправ при грижі хребта. Спочатку належить зрозуміти, що в момент загострення захворювання вам протипоказані взагалі будь-які фізичні навантаження.

У таких ситуаціях актуальним стає постільний режим і прийом призначених лікарем знеболюючих препаратів. Після того, як болі стихнуть, можна внести в свій режим дня систематичні тренування у фітнес-центрі. Основний вашим завданням під час заняття фізичними вправами при грижі хребта є вироблення важливого навику — стабілізації хребта.

Вирішення цієї задачі дозволить вам поліпшити кровообіг у судинах травмованої частини спини, пом’якшить або зовсім позбавить від спазму і надалі знизить ризик повторного виникнення загострення. Що таке стабілізація хребта? Під цією здатністю мається на увазі вміння утримувати хребці в найвигіднішому і зручному для них положенні, обумовленим анатомічною будовою. У тих ситуаціях, коли трапляється їх нестабільність, навколишні зв’язки починають розтягуватися і у хребців з’являється можливість рухатися в будь-якому напрямку, т.е вони просто зміщуються у бік.

А слідом за цим виникає компресія нервів, кровоносних і лімфатичних вузлів. Результатом такої аномалії в хребті стають сильні болі і обмеження рухливості. Однак англійський лікар-фізіотерапевт Крістофер Норріс сформував і обгрунтував необхідність вироблення у таких хворих навику стабілізації хребта.

Тому вправи при грижі хребта у фітнес-центрі спочатку направляються на досягнення саме цієї мети.