Вправи при грижі поперекового відділу хребтаВправи при грижі поперекового відділу хребта

Що потрібно знати про вправи при грижі поперекового відділу хребта

Ризик виникнення грижі хребта зросте у тих людей, які ведуть малоактивний спосіб життя, в перевазі сидячий, або змушені дуже часто мати справу з підйомом тягарів. Якщо продовжувати не звертати увагу на цей фактор ризику, є ймовірність, що хвороба розвинеться до ступеня інвалідності. Уникнути таких сумних наслідків можна за допомогою вправ при грижі поперекового відділу хребта, призначуваних тільки фахівцем. Говорити про грижу хребта можна дуже довго і однією статтею обійтися не вдасться.
Тому, спочатку не завадить дізнатися найбільш вагомі причини, що провокують в майбутньому виникнення даного захворювання. Крім згаданих вище, такими є також шкідливі звички, старі травми хребта, порушення в розвитку тазостегнового суглоба, які можуть відбуватися ще в момент формування кісткового скелета у дитини в утробі, сколіоз і ряд анатомічних особливостей хребетного стовпа. Основними симптомами, якими супроводжується грижа поперекового відділу хребта, є різноманітні болі, слабкість у нозі, стопі або стегні, порушення їх чутливості, проблеми в роботі органів малого тазу, що виникають періодично «мурашки». Щодо вправ при грижі поперекового відділу хребта потрібно спочатку відзначити, що вони повинні на перших етапах проводитися тільки під контролем лікаря. Саме відповідний фахівець може розробити необхідну систему вправ для конкретного випадку, при цьому враховуючи ступінь захворювання, причини його виникнення та фізичну підготовку пацієнта.

При всьому тому лікувальна фізкультура дозволить хворому досягти двох цілей: зміцнити м’язи спини і обмежити м’язовий спазм. Важливим моментом, що стоять вашої уваги, є наступне: вправи при грижі поперекового відділу хребта не повинні провокувати виникнення болів і дискомфорту. У випадку, коли відбувається навпаки, потрібно на якийсь час відмовитися від фізкультури, перечекати, поки пройде цей період.

Крім цього, пацієнти, які страждають від грижі попереку, повинні пам’ятати про небезпеку в їхньому становищі таких вправ, як різкі поштовхи, скручування і стрибки — їх потрібно повністю виключити з системи занять. Вправи при грижі поперекового відділу хребта на ряду з плавністю й м’якістю повинні виконуватися точно і чітко. За порадою фахівця можна виконувати такі вправи: 1. У горизонтальному положенні на твердій поверхні витягнути руки вздовж тулуба. Після цього спертися на п’яти, м’язи сідниць, лопатки, потилицю і долоні.

У такому напруженому положенні потрібно протриматися 10 секунд, а потім розслабитися. Повтор робити 5 раз 2. Сісти, підібгавши під себе ноги, а руки на ширині плечей витягнути перед собою, поставивши долонями на підлогу. Потягнутися корпусом вперед, не виходячи з початкового положення, при цьому ваша спина повинна буде округлиться, голова опуститися вниз, а шия розслабиться.

Виконуємо 10 разів.