Вправи при остеохондрозі шийного відділуВправи при остеохондрозі шийного відділу

Корисні поради по виконанню вправ при остеохондрозі шийного відділу

Остеохондроз — дегенеративне захворювання хрящової тканини, яке може розвинутися в будь-яких частинах тіла. При цьому ураження шийного відділу часто стає проблемою людей у ​​віці від 25 до 40 років. Лікування даного захворювання здійснюється фахівцем, який призначає прийом необхідних лікарських препаратів, фізіопроцедури і виконання спеціальних вправ при остеохондрозі шийного відділу. Найнебезпечнішим проявом цієї хвороби є процес утворення грижового випинання, сдавливающего поруч розташовані нерви.
У результаті такого порушення кінцівки не можуть повноцінно виконувати свої функції, а в роботі багатьох внутрішніх органів починаються збої. Вважається, що остеохондроз шийного відділу є найнебезпечнішою різновидом цієї хвороби. Пов’язано це з анатомічними особливостями будови даного відділу хребта — тут проходять великі артерії, що постачають мозок киснем і живильними речовинами. Крім того, шийні хребці менше і тонше, що підвищує вірогідність їх пошкодження. Важливим елементом терапії є вправи при остеохондрозі шийного відділу.

Більш того, їх можна назвати одним з найефективніших методів боротьби з даною проблемою. В принципі, будь-які нормовані фізичні заняття корисні для людського організму і при різних захворюваннях скелета вони можуть бути просто незамінними. Головне при цьому заручитися підтримкою фахівця, який зможе розробити індивідуальну систему вправ і здійснювати контроль лікування.

Основна користь лікувальної фізкультури при остеохондрозі, в тому числі і шийного відділу, полягає в наступному: м’язовий корсет зміцнюється, що веде до зменшення навантаження на хребці, кровопостачання хребетного стовпа і оточуючих його тканин стає краще, стабілізуються обмінні процеси, завдяки чому міжхребетні диски отримують все необхідні поживні речовини. Лікувальна фізкультура, як і будь-який інший метод лікування, має деякі протипоказання. Ніколи не приступайте до занять, якщо у вас сталося загострення захворювання.

Про це ви можете дізнатися за сильних болів і навіть підвищеній температурі. Крім того, в якості протипоказання може виступати будь паралельна хвороба, що також знаходиться на етапі загострення. Існує ряд основних правил, які варто враховувати при виконанні вправ при остеохондрозі шийного відділу. По-перше, дотримуйтесь регулярність — займайтеся тренуваннями кожен день, а краще всього по декілька разів за день.

По-друге, супроводжуйте всі вправи плавним виконанням, без різких поворотів і нахилів, стежте за поставою. По-третє, не ігноруйте власні відчуття. Якщо при виконанні вправи у вас виник біль, обов’язково зупиніться і зробіть кілька хвилинну перерву.

У разі повторення ситуації зверніться до лікаря.