Вправи при остеохондрозіВправи при остеохондрозі

Особливості виконання силових вправ при остеохондрозі

Остеохондрозом називають ряд дистрофічних порушень в суглобових хрящах. Дане захворювання може розвинутися в будь-якому суглобі, але все ж найчастіше воно вражає саме міжхребетні диски. Останній вид остеохондрозу досить поширене явище, яке виражається у витонченні товщини диска. У результаті такого патологічного процесу защемляється нерв і виникають болі різного характеру, що локалізуються в самих різних місцях. Найчастіше остеохондрозу піддається поперековий відділ спини, оскільки саме в цьому місці відбувається найсильніша навантаження на хребці.
Дегенеративні процеси у хрящовій тканині, викликані даною хворобою, незворотні. Тому основне завдання вправ при остеохондрозі полягає в позбавленні від болю і дискомфорту. Болі виникають через те, що диск міняє своє місцеположення, перетискаючи поруч знаходяться нерви. Саме даний фактор сприяє виникненню так званих відображених болів, які з’являються в одному місці, але при цьому відчути їх можна в нижніх кінцівках.

Медицина вже давно констатувала той факт, що кращим фіксатором для хребців можуть стати тільки натреновані глибокі спинні м’язи, що оточують хребет. Саме в цьому полягає основне завдання вправ при остеохондрозі. При цьому саме силові тренування можуть відмінно справлятися з цим завданням, впливаючи при цьому на затримку кальцію в кістках — що, як відомо, знижує ймовірність руйнування диска надалі. У тренувальному процесі, до складу якого входять силові вправи при остеохондрозі, потрібно враховувати кілька важливих принципів. Спочатку варто приділити особливу увагу спині, тому включіть в програму гиперестезию, випади з гантелями невеликої маси, тягу верхнього блоку за голову і, при можливості, підтягування на перекладині.

При цьому рекомендується віддавати перевагу вправам в горизонтальній позиції. По завершенню кожного тренування не завадить добре розтягнути хребет. Це можна зробити за допомогою вису на перекладині або ж на спеціальних тренажерах. Потрібно відзначити, що саме дана вправа є дуже корисним і діючим при остеохондрозі.

Атлетам, для яких звичними стали присідання й станова тяга, варто забути про них не менше, ніж на кілька перших місяців захворювання. Це обов’язкове правило, яке дозволить вам уникнути осьового навантаження на уразливий хребет. Що стосується вертикальних жимів, то їх дозволяється здійснювати лише в сидячому положенні при наявності опори для спини.

І не забувайте про те, що робітники ваги в такому випадку повинні бути невеликими. Також атлети, які зіткнулися з остеохондрозом, повинні забезпечити своїй спині захист від зайвого прогину. Наприклад, під час жиму лежачи вам потрібно буде лежати на лавці плоско, а при виконанні гіперестезії плечі не можна піднімати вище сідниць.

Цей принцип потрібно застосовувати для всіх інших вправ при остеохондрозі.