Вправи при шийному остеохондрозіВправи при шийному остеохондрозі

Шийний остеохондроз і як з ним боротися

Від батьків найчастіше можна почути в якості вимоги від малюків — припинити вертіти головою. Однак робити це не просто можна, а швидше навіть потрібно. При цьому вік не повинен бути обмеженням. Завдяки цьому можна уникнути появи шийного остеохондрозу.
Від природи шия служить не лише з метою утримання на ній голови, а й повороту її в сторони Люди, які не особливо-то стежать за власним здоров’ям, з віком роблять це досить проблематично. Через шию проходять артерії, які живлять головний мозок, спинний мозок, а також нерви, за допомогою яких мозок посилає сигнали всьому організму. Постійно вироблена статичне навантаження може запросто призвести до розвитку у людини нижньошийного остеохондрозу. А в сучасному світі, в умовах мегаполісів, це захворювання є однією з найголовніших причин виникнення головного болю людей. Згідно з даними сучасної науки, формування шийного остеохондрозу відбувається ще при проходженні плода через родові шляхи.

Але з цією хворобою можна цілком ефективно боротися, виконуючи спеціальні вправи при шийному остеохондрозі. При першому, плечі і голову необхідно тримати прямо і неквапливо повернути голову до упору вправо, після чого виконати це у зворотному напрямку. Далі необхідно голову закинути назад і постаратися правим вухом торкнутися плеча. Те ж вправу потрібно виконати і з лівим вухом.

Опустіть до шиї підборіддя і повертайте голову вліво і вправо. Вправи при шийному остеохондрозі необхідно включати в щоденний комплекс ранкової гімнастики і в процес свого робочого дня. Виконання їх передбачає сидяче і стояче положення. При постійному систематичному виконанні таких вправ можна уникнути безлічі проблем з вашою шиєю.

При цьому слід пам’ятати, що обертальні рухи голови здійснювати не варто, оскільки непідготовлена ​​людина може просто травмувати шию. Є також деякі вправи, виконувані в лежачому положенні або сидячи. Необхідно натиснути лобом на долоню, напружити шийні м’язи. Виконують дану вправу тричі, після чого за тим же принципом натискають на долоню потилицею. Закиньте голову злегка назад, а підборіддя притисніть до шийної ямці, намагаючись при цьому подолати опір напружених шийних м’язів.

Виконувати вправу слід п’ять разів. Після цього тричі виконайте напруга шийних м’язів з натисканням на лівий весок лівою долонею і навпаки.