Вправи при сколіозіВправи при сколіозі

Особливості вправ при сколіозі

Лікування сколіозу може відбуватися двома способами: консервативним і оперативним. Перший включає в себе, крім іншого, лікувальну фізкультуру. Особливо корисними вправи при сколіозі можуть опинитися в дитячому віці, коли відбувається не тільки реабілітаційне, але й лікувальний вплив.

У разі даного захворювання виділяють такі основні завдання лікувальної фізкультури: звільнити хребет від навантаження; усунути м’язовий дисбаланс; посприяти правильному розвитку і зміцненню м’язового скелету; сформувати у дитини правильну поставу. Вправи при сколіозі входять в цілий комплекс лікувальної гімнастики, який складається фахівцем на основі індивідуальних особливостей організму. Також на вид використовуваних вправ і їх інтенсивність буде впливати ступінь викривлення хребетного стовпа.
Потрібно відзначити, що лікуючий лікар, крім гімнастики, повинен призначити масаж і водні вправи. Залежно від ступеня сколіозу вправи можуть мати свої особливості. Так, у разі першого ступеня, актуальними є тренування спинних м’язів, засновані на симетричних рухах. Крім того, вправи при сколіозі 1 ступеня повинні бути спрямовані на опрацювання грудних м’язів і преса.

У комплекс вносяться коректувальні вправи для гіпертрофованих м’язів. Рекомендується під кінець заняття виконувати ходьбу на місці. 2 ступінь сколіозу увазі виконання вправ, де вихідне положення горизонтальне. Зазвичай така гімнастика виконує загальнозміцнювальну функцію. Ефективність лікування вправами при сколіозі буде помітною, якщо здійснювати тренування м’язів, що підтримують хребет.

Тренування також повинна сприяти виправленню деформації хребта, поліпшенню постави, зміцненню організму і дихання. Вправи в такому випадку повинні провокувати зміну положення плечового і тазового поясу. Виправлення постави можна досягти за допомогою тренувань, спрямованих на вироблення рівноваги і балансування.

До числа основних вправ при сколіозі можна віднести наступні. 1. Займаємо горизонтальне вихідне положення на спині, руки розміщуємо на потилиці. Розгорніть лікті в сторони в момент, коли вдихнете, потім зробіть видих і поверніть їх в зворотне положення. Виконувати таку дію 3-4 рази.

2. Знову вихідне положення горизонтально. Під час вдиху поперемінно згинайте ноги, намагаючись притиснути коліно до живота, на видиху — випрямляйте ноги. Повторювати 3-5 разів. 3. Початкове положення горизонтально на спині.

Ноги зігніть в колінах і підніміть таз таким чином, щоб грудний відділ хребта прогнувся вгору. Повторювати 3-4 рази. Основне правило, про яке при цьому не варто забувати, є наступне: дотримуйтесь плавність рухів, без найменших ривків.